Nasze dziewczyny o krok od ćwierćfinału Mistrzostw Polski!! :)))

28 lutego 2018

„KOSZYKARKI ENEA BASKET PIŁA PO RAZ DRUGI POKONAŁY OLIMPIJCZYKA OSTRÓW WLKP.”

W niedzielę 25 lutego w ostatni dzień zimowych ferii szkolnych pilskie koszykarki udały się w najdłuższy wyjazd tego sezonu do Ostrowa Wielkopolskiego. Podopieczne trenera Tomasza od samego początku meczu narzuciły swój styl gry rywalkom i już po 10 minutach meczu na tablicy widniał wynik 15-4. Kolejne odsłony meczu to ciągłe powiększanie przewagi pilanek. Do połowy prowadzimy 34-19, a cały mecz kończy się zwycięstwem Enea Basket Piła 66-46.

UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. – Enea Basket Piła 46-66 (4-15, 15-19, 11-13, 16-19)

W meczu wystąpiły:

Michelle Chura Quispe 15 pkt (1x3pkt), Klaudia Kobiałko 12, Julia Kowalska 10 (1x3pkt), Amelia Porębska 7, Alicja Bąbińska 5, Zuzanna Gniot 4, Wiktoria Zbonik 4, Natalia Szarejko 4, Natalia Piątek 3, Weronika Nadskakuła 2, Klaudia Nielipowicz

„Można powiedzieć – misja wykonana! Pojechaliśmy w daleką podróż do Ostrowa aby wywieźć z ciężkiego terenu 2 pkt i to zrobiliśmy. Cieszę się z tego że w meczu na własnym parkiecie wygrywamy z rywalkami 19 pkt, po czym jedziemy na mecz wyjazdowy i jeszcze powiększamy przewagę do 20 oczek. To pokazuje, że dziewczyny nie obawiają się już meczów na wyjazdach (a jeszcze rok temu bywało z tym różnie).

Jesteśmy silną drużyną. Jeśli w jednym meczu nie wyjdzie komuś to inne dziewczęta biorą ciężar gry na siebie. I tak np. na własnym parkiecie przeciwko ostrowiankom słabo wypadły Michelle Chura Quispe i Klaudia Kobiałko, a dzisiaj pokazały rywalkom jak i udowodniły samym sobie i trenerowi, że stać je na dużo więcej. „Misia” zdobyła 15 pkt, a „Loczek” 12 pkt.

Co raz lepiej funkcjonuje szybki atak, jeszcze tylko popracujemy nad dokładnością podań i naprawdę będzie to wygląda super. Obrona zespołowa znacznie lepsza ale wciąż do poprawy zbiórka piłki z tablicy.

Gratulacje dziewczyny. Walczymy dalej! To jeszcze nie koniec zadania” – trener Tomasz Pochylski