Najwyższy wynik w historii KS Basket Piła w 3 lidze!!

31 października 2017

P1940188 m

Jak dotąd pilscy koszykarze rozegrali 4 sezony w 3 lidze i granicę 100 pkt bardzo rzadko pokonywali. 28 października koszykarze pilskiego Basketu ustanowili swój rekord w zdobyczy punktowej – 119!

W tym meczu jak z nut grał Bartłomiej Lipiński (zdobywca 42 pkt – rekord kariery) !! Gratulujemy!! 🙂

„Plan na ten mecz został wykonany. Od samego początku mieliśmy grać szybko z kontry i tak było. Rywale choć fizycznie mocniejsi od nas to szybkościowo bardzo odstawali, dlatego kluczem do zwycięstwa była szybka gra, która w drugiej kwarcie przyniosła takie owoce, że zdobyliśmy 35 pkt przy 15 przeciwnika. Do tego jak dodamy tzw. „dzień konia” jednego z naszych zawodników to sukces jest murowany. Kiedy widać, że jeden zawodnik jest w “gazie” to należy słać do niego piłki. I tak było z Bartkiem Lipińskim. Prawie każdą swoja akcję zamieniał na punkty albo z wjazdu albo z dystansu (w tym meczu 5 trójek!!). Cały zespół zaprezentował się z dobrej strony. Na wyróżnienie zasługują Łukasz Mostek, Marcin Uliczka oraz powracający do Basketu – Grzegorz Jankowski.” – trener T. Pochylski

Krótko o meczu: Praktycznie od samego początku tempo gry narzucili nasi zawodnicy i tylko w trzeciej kwarcie nastąpiła stagnacja około 3minutowa kiedy ciężko było nam zdobyć punkty. W samej końcówce również daliśmy sobie trafić niepotrzebne 3-4 rzuty z dystansu bo tak wynik byłby jeszcze bardziej okazały, ale i ten robi spore wrażenie. Drużyna z Słupcy to “beniaminek” ligowy i trochę czasu musi upłynąć zanim złapią swój rytm gry. Fizycznie i wzrostowo byli znacznie lepiej dysponowani niż baskeciarze ale wzrost i siła to nie wszystko w koszykówce. Z pewnością jeśli popracują nad schematem gry i ułożą odpowiedni plan na każdy mecz to mogą jeszcze w lidze trochę zamieszać… W szeregach Gromu widzieliśmy dawnego zawodnika Basketu – Huberta Piątka, który zagrał w Pile w sezonie 2013-2014 za czasów prosperity. Niestety jego udział w ówczesnym sezonie był incydentalny i przerwany chorobą. Oczywiście życzymy drużynie STK Grom Słupca oraz Hubertowi powodzenia w kolejnych meczach i jak najlepszych występów w tym dziewiczym sezonie! Poniżej pod zdjęciem zamieściliśmy link do albumu zdjęć z meczu, który utworzony został na FB. Zdjęcia autorstwa Karoliny Bąbińskiej i Garbysi Sikory, dziękujemy za fotorelację!!

W meczu wystąpili:

Bartłomiej Lipiński 42 pkt, Tomasz Pochylski 26 pkt, Łukasz Mostek 14, Marcin Uliczka 14, Grzegorz Jankowski 9, Cezary Woliński 4, Przemysław Pochylski 4, Jakub Rutkowski 3, Bartek Rajewicz 3, Adrian Traczewski

Najbliższy mecz nasi koszykarze rozegrają w sobotę 4 listopada o godz. 20.00 w Poznaniu z tamtejszą Politechniką (w której składzie jest były zawodnik Basketu – Kacper Żebrowski). Kibiców i fanów basketu mieszkających na co dzień w Poznaniu oczywiście zapraszamy do przyjazdu na Halę Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej ul. Piotrowo 4. i doping dla naszych koszykarzy!! GO BASKET!!

Kibicom serdecznie dziękujemy za liczne przybycie!! Dziękujemy również sponsorom Klubu, którzy byli obecni na meczu i również dopingowali naszych!! 🙂