Na zakończenie we Władysławowie

17 grudnia 2014

tomek pochylski male foto

W najbliższą sobotę Basket rozegra ostatnie w tym roku spotkanie na ligowych parkietach. Na koniec roku los rzuca nam drużynę SMS PZKosz Władysławowo, która w pierwszej rundzie pokonała pilan na naszym parkiecie.

 

SMS to utalentowana młodzież, która już w pierwszym spotkaniu przeciwko Basketowi udowodniła, że potrafi grać w koszykówkę. Młodzi gracze z Pomorza wygrali w spotkaniu trzeciej kolejki 84:72. Wówczas był to pierwszy triumf graczy z Władysławowa w sezonie, ale w kolejnych meczach udowodnili oni, że nie było w tym przypadku.

 

SMS w kolejnych spotkaniach zapisał na koncie jeszcze cztery zwycięstwa i w aktualnej tabeli zajmuje wysokie czwarte miejsce, które póki co gwarantuje mu grę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Warto jednak pamiętać, iż drużyna ta rozegrała dotychczas o jedno spotkanie więcej od większości ligowych rywali.

 

Konkurentów w walce o awans jest więc wielu, a chrapkę na tę samą pozycję ma również nasz zespół. Basket w całym sezonie zanotował tylko jedno zwycięstwo mniej od swojego najbliższego rywala, dlatego też ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie ma tak wielkie znaczenie dla naszej drużyny.

 

Obecnie wiele wskazuje na to, że do pojedynku przystąpimy w najsilniejszym składzie. Kilkanaście dni temu do gry powrócił już leczący wcześniej uraz kolana Marcin Zając, a po jednomeczowym zawieszeniu do dyspozycji trenera będzie także Łukasz Krzemiński. Pilanie zapowiadają więc walkę o zwycięstwo, które może dać im podstawy do ataku na górną połówkę tabeli już po Nowym Roku.

 

[yop_poll id=”13″]