MVP października: zarząd i trener wybierają

13 listopada 2014

grupowe 2014 male foto

Jeszcze kilka dni temu kibice Basketu Piła mieli szansę oddawać głosy w naszej ankiecie dotyczącej najlepszego koszykarza pilskiego klubu w październiku. Oficjalne wyniki poznamy już w niedzielę podczas meczu ligowego, a tymczasem głos oddaliśmy trenerowi i prezesowi klubu.

 

Grzegorz Chodkiewicz, trener KS Basket Piła:

To dość zaskakująca propozycja zabawy, ale wybrałbym Pochylskiego, Przewoźniaka i Krzemińskiego, w takiej właśnie kolejności. Tomasz Pochylski dobrze dla nas grał, zdobywał punkty, starał się prezentować najlepiej jak tylko może, także w tym wybranym okresie myślę, że to właśnie mu się należy takie wyróżnienie.

 

Przemysław Pochylski, prezes KS Basket Piła:

Tomasz Pochylski zagrał na bardzo wysokim poziomie w każdym ze spotkań października. Wyższym niż w poprzednich sezonach, co świadczy o dobrym przygotowaniu do rozgrywek pod kątem mentalnym i fizycznym (śr. 36min. na parkiecie i dobra skuteczność z dystansu) oznacza dobrze przepracowany cykl przygotowawczy.

Z kolei Marcin Zając to jedno z najmocniejszych ogniw Basketu na początku sezonu. Świetna gra pod tablicami (bardzo ważne zbiórki w ataku), do tego ponowienia akcji po zbiórkach kończone punktami w większości Marcina.

Nie można zapominać także o Grzegorzu Przewoźniaku. Bardzo wartościowy zawodnik w każdej kategorii, wysoki eval w każdym ze spotkań, wsparcie dla kolegów na boisku i ławce.

No i  Łukasz Krzemiński. Słabszy początek sezonu ale z każdym meczem zastała machineria coraz bardziej się rozpędza. W dalszej części sezonu może być nie do zatrzymania i jestem przekonany, że w kolejnych miesiącach MVP trafi w jego posiadanie. Oczywiście MVP miesiąca, bo meczu już jedno ma na koncie.

Grzegorz Jankowski. Początek udany (mecz Notecią), później nieco słabsza forma, która mam wrażenie powoli wraca a zawodnik zdobywa coraz większą pewność siebie. Powroty nigdy nie są łatwe…

Patryk Bielecki pokazał się z dobrej strony. Ogromne serce do gry. Pełne poświęcenie dla drużyny w każdym meczu. Myślę, że polubili go kibice pilscy i już traktują jak człowieka stąd. Być może podobnie jak Grzesiek Jankowski również znajdzie wybrankę swego życia wśród urodziwych pilanek i również osiedli się tu na stałe. Człowiek bardzo wartościowy z dużym charakterem.

Mateusz Rudnik – dużo pracy przed Mateuszem (częściowo przez kontuzję, a częściowo przez brak odpowiedniego przygotowania przedsezonowego), ale jak złapie optymalną formę to będzie bardzo dużym wzmocnieniem pod obiema tablicami. Warta podkreślenia jest jego wysoka pozycja w rankingu blokujących w II lidze.

Paweł Ludynia. Doświadczenie i rutyna procentuje z każdym meczem, dobre przełożenie minut na parkiecie do evaluation czyli wniesionej wartości dodanej dla drużyny. Trener Chodkiewicz ma pomysł na wykorzystanie tego zawodnika i oby Paweł te pomysły realizował skutecznie.

Marcin Uliczka i Bartłomiej Rajewicz: ogromny wzrost formy i kwestia czasu jest gdy zobaczymy ich w większym wymiarze na parkiecie!

Całej reszcie graczy oraz trenerowi Chodkiewiczowi dziękuję za poświęcenie, stratę zdrowia i nerwów oraz wylany pot na treningach w miesiącu październiku! No i na zakończenie jeszcze przysłowiowe słowo na niedzielę: “nie podniecajmy się” zwycięstwami i grajmy swoje, obrona to podstawa!

 

Punktacja trenera Grzegorza Chodkiewicza:

5 punktów – Tomasz Pochylski

4 punkty – Grzegorz Przewoźniak

3 punkty – Łukasz Krzemiński

 

Punktacja prezesa Przemysława Pochylskiego:

5 punktów – Tomasz Pochylski

3 punkty – Marcin Zając

2 punkty  – Grzegorz Przewoźniak

1 punkt – Łukasz Krzemiński

 

Punktacja generalna:

10 punktów – Tomasz Pochylski

6 punktów – Grzegorz Przewoźniak

4 punkty – Łukasz Krzemiński

3 punkty – Marcin Zając

 

Tymczasem już podczas najbliższego meczu ligowego, a więc w niedzielę poznamy oficjalne wyniki sondy przeprowadzonej na naszej stronie, w której głosowali kibice Basketu. O tym kto uzyskał najwięcej głosów przekonacie się pojawiając się w niedzielę na hali przy Żeromskiego. Początek spotkania przeciwko Politechnice Gdańskiej o godzinie 18:00.