Mostek MVP, ważna wygrana z Gnieznem!!

Dodano: 22 stycznia 2019 16:22 przez

W dniu wczorajszym koszykarze Basketu odbyli pojedynek z MKK Sklep Polski Gniezno bezpośrednio o 2 miejsce w tabeli. Mecz jak najbardziej udany, ponieważ odnieśliśmy zwycięstwo 98:80!

Mimo dosyć sporej przewagi, spotkanie to nie należało do najłatwiejszych, a przyjezdni postawili naprawdę trudne warunki. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od kilku udanych akcji gości, którzy lepiej weszli w mecz.

Dopiero time-out wzięty przez Trenera Tomasza Pochylskiego podziałał orzeźwiająco dla Naszych zawodników. Do przerwy udało się uzyskać nieznaczną przewagę (50-41), co zapowiadało emocje do samego końca. Całe szczęście w trzeciej kwarcie Basket zagrał bardziej agresywnie, oraz tak
jak zdążył już Nas wszystkich przyzwyczaić – skutecznie w ataku. W tym aspekcie na pochwałę zasługuje duet Mostek – Michalski, którzy zdobyli razem 57 punktów! Ostatnia odsłona to kontrola wydarzeń na parkiecie, oraz gra rezerwowych zawodników. Przed Pilską publicznością
z bardzo dobrej strony pokazał się najmłodszy w drużynie Dominik Czajkowski autor 7 “oczek”, pokazując tym samym że warto na niego stawiać.

To było szóste z rzędu zwycięstwo Basketu, który kolejny raz wysłał jasny sygnał do reszty ligi, że w tym sezonie mierzy naprawdę wysoko..