Młodzież o krok od sensacji

15 grudnia 2014

druzyna mlodziezowcy

W niedzielę 14 grudnia o godzinie 14:00 w hali ZS 2 w Pile odbył się mecz Międzywojewódzkiej Ligi Młodzika Starszego pomiędzy KS Basket Piła – MKK Pyra Poznań. Nasi młodzi koszykarze byli blisko zrobienia niespodzianki gdyż pierwszy raz w historii rozgrywek młodzieżowych mogli wygrać z utalentowanymi koszykarzami z Poznania.

Na początku było mocne uderzenie pilan, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 27-10. W kolejnych odsłonach rywale doganiali jednak stopniowo pilską młodzież i na 5 minut przed końcem meczu Pyra Poznań wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 101-94 dla Poznania. Wielkie słowa uznania za walkę i postawę naszych młodych pilan w meczu z utytułowaną Pyrą Poznań.

W naszym zespole kolejne udane zawody zaliczył kapitan zespołu Adrian Sobkowiak (zdobywca 52 pkt).

KS Basket Piła vs Pyra Poznań 94:101

Basket: Sobkowiak 52, Lebiedź 13, Nowak 9, Lachur 4, Przepióra 4, Grajber 3, Weiss 2, Kamiński 2, Lochowicz 2, Mikuła 2, Januzik 1