Młodzież Enei Basketu walczy o ligowe punkty!

Dodano: 08 stycznia 2019 15:20 przez

Podopieczni trener Anny Rajewicz (kadeci) w sobotę z Sokołem Międzychód stoczyli równy bój, o przegranej 55-70 zadecydowała słaba 4 kwarta w wykonaniu naszych koszykarzy, która obfitowała w straty i niecelne rzuty. W niedziele kadeci pokazali zdecydowaną wyższość nad Olimpijczykiem Ostrów Wlkp. grając bardzo szybko i odważnie, dzięki czemu ustanowili swój rekord punktowy 120-30! Gratulacje 👍💪

Drużyna U-12 chłopców podopieczni Jakuba Rajewicza rozegrali dwa mecze ligowe w sobotę (mecz i rewanż z drużyną KTKosz Kalisz). Obydwa mecze na korzyść młodych koszykarzy z Piły wygrane 63-36 i 64-29. Natomiast w niedzielę pilanie zdecydowanie wygrali z drużyną Olimpijczyka Ostrów Wlkp. wynikiem 107-25! Młody Basket z bilansem 6-0 prowadzi w tabeli Wojewódzkiej Ligi U-12 Chłopców 👍🏀

Enea Basket Piła – UKS Lider Swarzędz U-16 K
Podopieczne trenerów Tomasza Pochylskiego i Kamila Michalskiego rozegrały dopiero 3 spotkanie w sezonie, a drugie z tym samym przeciwnikiem gdyż zaczęła się już runda rewanżowa. Pozostałe mecze były przekładane z powodów zdrowotnych naszej drużyny.
Mecz z mocnym przeciwnikiem w większości starszym o rok zaczął się bardzo nieciekawie dla pilanek, które pierwsze swoje punkty zdobyły dopiero przy stanie 10-0 dla przyjezdnych. Na boisku widać było zdecydowanie w podejmowaniu decyzji i przewagę w wyszkoleniu starszych rywalek. W pierwszej połowie po stronie Enei najwięcej było strat i niecelnych rzutów do kosza. Po dwóch kwartach przegrywamy 40-11.
Nasze dziewczyny nie rzuciły broni i przysłowiowo obudziły się w drugiej połowie i zaczęły gonić Liderki ze Swarzędza. Druga połowa znacznie lepsza w wykonaniu pilanek w szczególności 4 kwarta.
Spotkanie kończy się celnym rzutem za 3 pkt Klaudii Nielipowicz w ostatniej sekundzie meczu 😎🏀.
Wynik końcowy Enea Basket Piła – UKS Lider Swarzędz 34-68
Punkty dla EBP zdobywały:
Klaudia Kobiałko 7, Klaudia Nielipowicz 6 (2x3pkt), Michelle Chura Quispe 5 (1x3pkt), Natalia Piątek 4, Zuzanna Zuzanka Gniot 4, Alicja Bąbińska 2, Weronika Nadskakuła 2, Wiktoria Zbonik 2, Weronika Wełniak 2, Julia Julka Kowalska, Nikola Głuszanowska