Młodziczki bez przegranej w rundzie rewanżowej!! :)

6 marca 2017

1

Młodziczki młodsze Enea Basket Piła zakończyły rundę rewanżową bez porażki. Chciałoby się tylko powiedzieć, że szkoda przegranych z początku sezonu…  Tym razem pilanki pokazały wyższość nad drużyną MKS Opalenica.

Jednakże na początku nie było łatwo. Pilanki rozpoczęły bardzo ospale. Pudłowały z prostych podkoszowych pozycji. W 5 minucie 1 kwarty przegrywamy 5-9. Sygnał do odrabiania strat dała druga piątka naszego zespołu, która po kolejnych 5 minutach wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 13-10 za sprawą liderki punktowej Enea Basket Piła – Dominiki Rutkowskiej oraz koleżanek Amelii Porębskiej i Julii Kowalskiej.

16939386_1268698123177633_7856600511681718581_n

Po przespanej pierwszej części w drugiej kwarcie “przebudziła się” najwyższa zawodniczka pilskiego klubu – Klaudia Kobiałko, która w końcu zaczęła grać ofensywnie i zdobywać punkty dla Basketu (9 w całym meczu). Wtórowała jej w tym okresie gry Amelia Porębska, która dorzuciła cennych 8 oczek. Na przerwę schodzimy z prowadzeniem 35-25.

17103681_1268698163177629_1689511400122887431_n

Po zmianie koszy i kilku słowach reprymendy trenera Tomasza Pochylskiego młode pilskie koszykarki wzięły się do mocnej gry i obrony na całym boisku. Poskutkowało to szybkim odjazdem i 3 kwarta kończy się prowadzeniem Enea Basket Piła 52-35.

W ostatniej odsłonie meczu walka toczy się przysłowiowo “punkt za punkt” z lekką przewagą gospodyń. Grę w ataku na swoje barki w naszych szeregach przejmują Natalia Piątek (14 pkt w meczu – rekord kariery) oraz dominatorka podkoszowa – Dominika “Pati” Rutkowska (17 pkt w meczu). Spotkanie kończy się zwycięstwem pilanek 77-54.

Punkty dla Enea Basket Piła zdobywały:

1. Rutkowska 17, N. Piątek 14, A. Porębska 13, K. Kobiałko 9, K. Nielipowicz 6, A. Bąbińska 4, M. Chura Quispe 4, W. Zbonik 4, J. Kowalska 4, Z. Gniot 2, bez punktów: W. Nadskakuła, N. Szarejko

16939566_1268700153177430_8685637858570268956_n 17156128_1268698109844301_4532403651235238708_n

Był to ostatni mecz rundy zasadniczej. W tabeli gr. C pilanki zajęły 4 miejsce minimalnie ulegając drużynie MUKSu Kórnik.

Teraz przed naszymi koszykarkami walka w drugim etapie rozgrywek o 7 miejsce w Wielkopolsce. Dziewczyny będą rywalizować z takimi drużynami jak: Tęcza Leszno, Lider Swarzędz, OKSiR Witkowo, Play Basket Kraszewice.

Życzymy powodzenia pilankom w kolejnym etapie rozgrywek i oczywiście podtrzymania serii  5 zwycięstw z rzędu w rundzie rewanżowej Wojewódzkiej Ligi Młodziczek Młodszych.