Młodzicy zakończyli walkę

16 marca 2015

basket vs obra mlodziez

Młodzi koszykarze Basketu Piła niestety nie awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. O braku awansu zadecydowało ostatnie spotkanie rundy zasadniczej.

 

Pilanie o awans walczyli do ostatniej kolejki. W niej przed kilkoma tygodniami zmierzyli się z MIKST Międzychód. Cel był tylko jeden: zwycięstwo, które gwarantowałoby upragniony awans do ćwierćfinałów.

 

Niestety zadania nie udało się zrealizować, w czym z pewnością spory udział miała kontuzja grającego z podkręconą kostką Adriana Sobkowiaka i absencja rozgrywającego Tomasz Lebiedzia. Pilanie przegrali ostatecznie pięcioma punktami i zmagania w grupie zakończyli na czwartym miejscu.

 

Trzecie przypadło drużynie MKK Pyra Poznań, która zdobyła dokładnie tyle samo punktów, co Basket, czyli 23. Niestety poznaniacy legitymowali się lepszym bilansem bezpośrednich spotkań i to oni grają dalej.

 

UKS MIKST Międzychód – KS BASKET Piła 64-59

Basket: Adrian Sobkowiak 22, Kacper Flitta 14, Jakub Mikuła 12, Krzysztof Nowak 4, Tomasz Weiss 2, Bartłomiej Kamiński 2, Mateusz Lachur 2, Jakub Grajber 1, Wiktor Przepióra 0, Jeremiasz Pawłowski 0