Młodzicy na remis

1 listopada 2011

W niedzielę (30 października) drużyna młodzika starszego KS Basket Piła rozegrała dwa mecze wyjazdowe. Pierwsze ze spotkań, które odbyło się w Rawiczu nasi koszykarze po dość cięzkim i opornym początku, przegrywając w 3 kwarcie (33-39) wygrali w stosunku 65-47.

Punkty dla Basketu zdobywali: Marek Iwanowicz 24, Kajetan Wrzeszcz 9, Kacper Jarmołowicz 8, Konrad Gaweł 8, Mikołaj Grabowski 6, Kacper Żebrowski 4, Przemysław Przepióra 4, Marcin Weiss 2, Michał Darul, Maciej Sikora, Patryk Wiśniewski

Drugi mecz odbył się w Lesznie (jako zaległy mecz z pierwszej kolejki).
Nasi koszykarze rozpoczeli to spotkanie z wielkim zaangażowaniem, i dzięki szybkiej grze odskoczyli gospodarzom zdobywając przewage na koniec pierwszej kwarty 22-8.
Niestety od drugiej kwarty gra przestała iść po myśli młodych basketowców.
Basket nie mógł sobie poradzić z imponująco grającym w tym dniu, najlepszym strzelcem Polonii Leszno Tomaszem Żeleźniakiem, który zdobywał punkty zarówno z wjazdów pod kosz jak również rzutów z dystansu (43 pkt w meczu!).
Dzięki temu zawodnikowi przewaga gospodarzy w 4 kwarcie wynosiła 20 pkt.
Basket Piła młodzik za udziałem Marka Iwanowicza zrobił zryw pod koniec meczu ale ostatecznie przegrał pierwsze spotkanie w Wojewodzkiej Lidze Młodzików Starszych wynikiem 62-72