Misia (Michelle Chura Quispe) bohaterką meczu!!

Dodano: 30 stycznia 2018 11:54 przez

W niedzielę 28 stycznia w hali ZS Staszica w Pile młodziczki starsze Enea Basket Piła – podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego podejmowały na własnym parkiecie drugą drużynę woj. Wielkopolskiego – UKS Lider Swarzędz. Mecz od samego początku zwiastował wyrównaną walkę do samego końca. Ani pilanki, ani przyjezdne nie chciały oddać pola walki bez bitwy. Pierwsza kwarta kończy się prowadzeniem gospodyń (21-15). Na początku drugiej odsłony zwiększamy przewagę do (25-15). Niestety chwilę później przyjezdne szybko odrabiają straty i do przerwy Enea Basket Piła schodzi z przewagą już tylko 2 pkt (34-32).

Podobny przebieg ma 3 kwarta. Pierwsze 5 minut pilanki zwiększają przewagę do 8-9 pkt po czym w drugiej połowie kwarty ją tracą. Ostatnia czwarta kwarta rozpoczyna się identycznie jak pozostałe. Po 3 minutach pilskie koszykarki prowadzą 57-50 ale już na 2 minuty do końca kwarty wynik blisko remisu 59-58 dla gospodyń. Cenne punkty po naszej stronie zdobywa Natalia Piątek (61-58), z drugiej strony odpowiada najlepiej dysponowana rzutowo w tym dniu zawodniczka z nr 23 – Wiktoria Turek (61-60). Nasze dziewczyny nie wykorzystują swojej akcji, za co ze strony przyjezdnych cenne 2 oczka na 8 sek. do końca meczu rzuca Oliwia Darmosz (62-61 dla Lidera Swarzędz). Piłkę na pole ataku wyprowadza Michelle Chura Quispe, która odważnie wjeżdża pod kosz i na 2 sek. do końca meczu jest faulowana w akcji rzutowej. Obolała po mocnym upadku na podłogę Michelle staje na linii rzutów wolnych i wykorzystuje przyznane dwa rzuty (prowadzenie pilanek 63-62). Trenerka drużyny gości Magdalena Dedio bierze czas. Gra przenosi się na pole obrony pilanek. Przeciwniczki wprowadzają piłkę z autu, podanie otrzymuje zawodniczka z nr 23, na szczęście dla gospodyń akcje kończy syrena zegara sygnalizująca zwycięstwo pilanek.

Obecnie zespół naszych młodziczek jest w grupie trzech pierwszych drużyn Wielkopolski, które będą miały szansę zagrać dalej w rozgrywkach strefowych, czego oczywiście życzymy naszym koszykarkom!

„Mimo tego, że nie tak dawno przegraliśmy na wyjeździe z Liderem Swarzędz w stosunku 70-49 to czułem, że na własnym parkiecie będzie walka i zacięte spotkanie ale nie sądziłem, że aż tak bardzo i z takimi emocjami. Powiem szczerze, że po końcowym gwizdku nawet mi się łezka kręciła w oku jak widziałem radość i łzy szczęścia moich koszykarek. Dla takich meczów jak ten dzisiejszy się żyje. To są chwile, które na długo pozostaną w pamięci mojej, zawodniczek i z pewnością rodziców. Gratulacje dla całego zespołu, dobre zawody rozegrały Natalia Piątek i Zuzanna Gniot ale myślę, że największe ukłony należą się dla jednej z najmłodszych koszykarek w zespole dla „Misi” czyli Michelle Chura Quispe, która udźwignęła trud meczu w samej końcówce i pewnie wykorzystała dwa rzuty wolne na zaledwie 2 sekundy do końca meczu dając nam bardzo cenny triumf. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa aby bardziej uwierzyć w swoje możliwości. Rozpędzamy naszą koszykarską lokomotywę, mam nadzieję, że już nikt nas nie zatrzyma” – trener Tomasz Pochylski.