Lipiński “showtime” i zwycięstwo na koniec sezonu!

4 marca 2016

b

Bartłomiej Lipiński (196 cm. niski skrzydłowy) – 23 latek pochodzący z Ujścia zagrał najlepszy mecz tego sezonu notując 24 pkt w tym 4 razy za 3pkt. przy 100% skuteczności za 2pkt. 5/5 (eval. 27).

Koledzy z drużyny inteligentnie wykorzystywali dobrą skuteczność Bartka w tym meczu grając akcje pod niego a jedną z kluczowych była bardzo ładnie “ustawiona” przez trenera Pochylskiego zagrywka z lini bocznej po “Timeout-cie”, zakończona przez bohatera meczu arcyważną “trójką” dającą dogrywkę. Mimo, iż na konferencji pomeczowej można było usłyszeć z ust lidera/trenera drużyny z Pelplina Bartosza Sarzało, że “wynik meczu nie miał dla nich dużego znaczenia” bo teoretycznie nie miał to obecność najlepszych zawodników drużyny gości na parkiecie do samego końca świadczy jednak o ambitniejszym podejściu do kwestii rozstrzygnięcia tego spotkania. Zapewne Pelplin chciał się zrewanżować za porażkę u siebie ale predyspozycja Pilan tego dnia była jednak nieznacznie lepsza. Spotkanie miało charakter falowy bo zarówno Basket był nawet na dwunasto-punktowym prowadzeniu, aby po niecałej kwarcie być na dziesięcio-punktowej stracie do gości. Końcówka to prawdziwy horror z happyendem dla Basketu, który pokonał po raz drugi Deckę Pelplin, tym razem u siebie 86-81. Warty odnotowania jest fakt, że o włos od “Triple-double” był Kamil Michalski, któremu zabrakło 1 zbiórki do tego zaszczytnego wyczynu (staty K.M.: 14pkt. 9zb. 10as.).  25 pkt. do wyniku dołożył M. Adamkiewicz, który też był wyróżniającą się postacią w tym spotkaniu. Bardzo dobrze i mądrze grę drużyny zarówno na ławce jak i parkiecie prowadził doświadczony grający trener Tomasz Pochylski (14pkt. 19 eval.) wspierany przez młodego “adiutanta” Kacpra Żebrowskiego.

Z rozgrywkami w tym sezonie pożegnał się celną “trójką” po przechwycie przesympatyczny pilanin Maciej Pasieka, który z powodów prywatnych zawiesza tymczasowo “buty na kołku” i w celach zarobkowych opuszcza Polskę. Dziękujemy Macieju za zaangażownie i grę dla piły i życzymy powodzenia w dalszych losach i karierze w UK!! (Już w krótce na naszej oficjalnej stronie wywiad z Maciejem Pasieką).

Statystyki z meczu z Pelplinem są TUTAJ!