Liga jeszcze potrwa

26 lutego 2015

pzkosz logo male

Drużyna MF Meble Tczew uległa wczoraj w spotkaniu wyjazdowym ekipie SMS PZKosz Władysławowo. To oznacza, że rozgrywki ligowe w naszej grupie na pewno nie zakończą się w ten weekend, ale być może już w kolejny.

 

Regulamin rozgrywek mówi, iż te kończą się w momencie, gdy ostatnia drużyna w tabeli nie ma już nawet matematycznych szans na wyprzedzenie przedostatniego zespołu. W naszym przypadku chodzi o KUKS Koszalin i MF Meble Tczew, gdyż pozostałe ekipy występujące w fazie play-out już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie.

 

Obecnie zamykający klasyfikację koszalinianie mają trzy oczka mniej od zespołu z Tczewa, ale w weekend pauzują. To oznacza, że w następnej kolejce różnica wzrośnie do pięciu punktów, jeśli MF Meble pokonają u siebie Kotwicę Kołobrzeg lub do czterech, jeśli gospodarze przegrają ten mecz.

 

W jednym i drugim przypadku oznacza to, że walka o utrzymanie trwać będzie również po najbliższym weekendzie. KUKS ma bowiem jeszcze sześć spotkań do rozegrania i choć szanse na wygranie wszystkich z nich są minimalne, to rozgrywki nie zakończą się na pewno nim koszalinianie stracą nawet matematyczne szanse na wyprzedzenie tczewian.

 

Sytuacja ta ma oczywiście również wpływ na Basket Piła. Jeśli MF Meble Tczew wygrają dwa najbliższe spotkania ligowe w roli gospodarzy, a KUKS przegra poza domem z SMS PZKosz Władysławowo, wówczas rozgrywki zakończą się za tydzień. To oznaczałoby, że sobotni mecz przy Żeromskiego z SMS może być ostatnim w tym sezonie, jaki pilska publiczność obejrzy we własnej hali.

 

3. kolejka fazy play-out

MF Meble Tczew vs Kotwica Kołobrzeg

Basket Piła vs SMS PZKosz Władysławowo

 

4. kolejka fazy play-out

SMS PZKosz Władysławowo vs KUKS Koszalin

MF Meble Tczew vs Basket Piła

 

5. kolejka fazy play-out

Basket Piła vs Kotwica Kołobrzeg

KUKS Koszalin vs MF Meble Tczew