KUKS pokonany

31 października 2014

krzeminski male foto

Basket Piła wygrał drugi mecz ligowy w tym sezonie i jednocześnie pierwszy przed własną publicznością. Pilanie w hali przy Żeromskiego pokonali KUKS Koszalin 89:71. Tym razem najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny był Łukasz Krzemiński (na zdjęciu).

Mimo, iż rywal przed tym meczem zajmował ostatnie miejsce w tabeli, a pilanie byli żądni krwi po ostatniej wysokiej porażce w Toruniu, to losów tego spotkania nie można było przesądzać jeszcze przed jego rozpoczęciem. Pierwsza kwarta pokazała, że słusznie.

Nasi rywale dość niespodziewanie radzili sobie dobrze w hali przy Żeromskiego, punktując naszych zawodników, którzy tę odsłonę meczu przegrali 18:27. To było jak kubeł zimnej wody wylany na głowę naszych koszykarzy.

Po tym niemiłym wstępie pilanie zaczęli jednak punkt po punkcie odrabiać straty, choć do przerwy wciąż jeszcze prowadzili rywale. W trzeciej kwarcie miejscowym w końcu udało się wyjść na prowadzenie, choć w końcówce tej partii słabsza seria sprawiła, że rywal ponownie mógł zacząć marzyć o niespodziance. Na szczęście w ostatniej odsłonie meczu Basket rozwiał wszelkie wątpliwości i wygrał to spotkanie 89:71.

KS Basket Piła vs KUKS Dubois Koszalin 89:71 (18-27 16-9 25-15 30-20)

Basket: Krzemiński 22, Przewoźniak 15, Zając 15, Pochylski 14, Bielecki 12, Rudnik 4, Jankowski 4, Uliczka 3