Księżak odprawiony

Dodano: 09 grudnia 2012 21:54 przez

Niezwykle istotne zwycięstwo odnieśli koszykarze Stawiński Basket Piła, pokonując w dniu dzisiejszym jednego z faworytów rozgrywek, drużynę Księżaka Łowicz w stosunku 80:77.

Stawka dzisiejszego spotkania była spora, zwycięstwo dawało naszym koszykarzom szansę pozostania w czołówce, porażka lokowała w dolnych rejonach tabeli.

Bardzo zmotywowani tym faktem, oraz chęcią przełamania gorszego okresu gry w ostatnich 2 tygodniach, nasi koszykarze od pierwszych minut zaczęli nadawać ton dzisiejszej rywalizacji.

Mecz obfitował w wiele zwrotów akcji (10 zmian prowadzenia, 8 remisów), jednak to nasi zawodnicy przez całe spotkania wydawali się kontrolować wyżej notowanego rywala (czas prowadzenia przez Stawiński Basket Piła – 34:24 min, Księżak Łowicz – 03:04 min.).

Z bardzo dobrej strony w dzisiejszym spotkaniu zaprezentowali Łukasz Krzemiński (28 pkt, 8 zb, 2 as), Wojciech Rogacewicz (13 pkt, 7 zb, 5 as) oraz prowadzący grę Zbigniew Malinowski ( 6 pkt, 6 as, 6 prz, 0 strat).

Mecz miał nerwowy przebieg, gracze nie oszczędzali się na parkiecie, a w ferworze walki odgwizdano kilka przewinień technicznych oraz usunięto na początku III kwarty Karola Michałka (13 pkt, 12 zb do tego czasu).

Dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności za pomoc w odniesieniu tego zwycięstwa!
Statystyki z dzisiejszego spotkania tutaj.