“Koszykarze dla Roksanki” w ramach Basket Cares

11 marca 2016

Roksana 16-te urodziny

Podczas najbliższego meczu z ITAGO Gdynia w sobotę o 18:00, (Hala MOSiR Piła), można będzie wylicytować oryginalną koszulkę meczową Basketu z podpisami zawodników, a całość wylicytowanej kwoty przekażemy na pomoc dla 16-letniej Roksanki Przewoźniak!(zbieżność nazwisk z Grzegorzem Przewoźniakiem przypadkowa)

W 2006 r. u Roksanki wykryto złośliwego guza centralnego układu nerwowego-rdzeniaka móżdżku. Dziewczynka została poddana operacji usunięcia guza, chemii wysokiego ryzyka, radioterapii i chemii podtrzymującej. W wyniku bardzo intensywnego leczenia ucierpiał zarówno organizm jak i psychika Roksany, stała się wycofana i nieufna. Fizycznie dziewczynka zmaga się z takimi uszkodzeniami organizmu jak: torbiele na obu półkulach mózgu i zmiany hiperintensywne, upośledzenie intelektualne-umiarkowane, zachwiania równowagi, nisko-rosłość, łysienie polekowe, skoliozę, uszkodzenie wątroby, osłabienie układu odpornościowego, niedoczynność tarczycy i wiele innych. Leczenie i rehabilitacja dziewczynki są bardzo kosztowne. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc tej rodzinie.

Organizatoramii akcji są Bartolini testuje, recenzjuje (facebook) oraz ciocia dziewczynki Justyna Kotyras Madokomfort. Wspólnie chcemy zorganizować konkurs charytatywny, który zostanie opublikowany na facebook’u na przełomie kwietnia 2016.

Można również dokonywać wpłat bezpośrednio na konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “SŁONECZKO” z siedzibą w Stawnicy
wpłaty krajowe
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem ROKSANA PRZEWOŹNIAK 157/P

Zapraszamy do pomocy!! BASKET CARES!

Roksana