Kadeci i seniorzy przegrali swoje mecze wyjazdowe

6 marca 2017

16999117_415870905428935_2157364707421772249_n

Nie udał się mecz wyjazdowy do Pleszewa pilskim koszykarzom

Jak wiemy koszykówka jest grą zespołową i aby wygrać mecz przynajmniej kilku zawodników musi rzucić dwupunktową zdobycz aby osiągnąć końcowy sukces. W sobotni wieczór 25 lutego w Pleszewie Bartek Lipiński (zdobywca 31 pkt w meczu) nie miał wsparcia ze strony kolegów z zespołu. Nasi koszykarze ulegli na wyjeździe liderom III ligi grupy Wielkopolskiej drużynie KS Kosz Pleszew. Był to mecz ostatniej szansy w walce o 2 miejsce w tabeli dającej możliwość gry w kolejnym etapie rozgrywek. Był moment w 2 kwarcie w której pilanie zbliżyli się do gospodarzy na 6-7 pkt ale niestety dobrze dysponowani rzutowo w tym dniu pleszewianie szybko odjechali naszym koszykarzom. W drugiej połowie z minuty na minutę powiększali przewagę.

Mecz zakończył się zwycięstwem KS Kosz Pleszew 92-62. Przewaga fizyczna gospodarzy, atut własnego parkietu oraz niska skuteczność rzutowa pilan (oprócz bartka Lipińskiego) wpłynęły decydująco na przegraną naszej drużyny.

Punkty dla Basketu zdobywali:

Lipiński 31, Krylov 8, Pochylski 5, Rajewicz 5, Uliczka 4, Rutkowski 4, Mostek 3, Żebrowski 2, bez pkt: Pasieka i Woliński

16999097_633332050187121_4633030180833319457_n

W Międzychodzie drużyna kadetów Enea Basket Piła rozegrała zaległy mecz z tamtejszym MIKSTem.

Niestety pomimo udanego początku dla pilan 18-13 reszta meczu okazała się pasmem niepowodzeń. Trzy kolejne kwarty Basket przegrał w stosunku 26-14, 19-16 i 21-15. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy UKS MIKST Międzychód 79-53. Niestety bez wsparcia z ławki i kolegów w zespole, dwóch zawodników nie jest w stanie wygrać meczu. Sobkowiak z Kiełpińskim 48 pkt z 63 całej drużyny. Przez tą przegraną bardzo komplikuje się możliwość awansu do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski naszej drużyny. Teraz musimy wygrać na własnym parkiecie dwa zaległe mecze z Biofarm Junior Basket Poznań (8.03) oraz MKK Pyra Poznań (13.03).