“Jestem załamany tą informacją…” prezes Basketu

16 grudnia 2016

 

Jak informuje portal twoja.pila.pl (ARTYKUŁ TUTAJ)

W dniu wczorajszym tj. 15 grudnia 2016 roku o 10:00, odbyła się w siedzibie MOSiR Piła przy ul. Bydgoskiej konferencja prasowa, w której udział wzięli Wiceprezydent Krzysztof Szewc oraz Dyr. MOSiR Dariusz Kubicki i zaproszone media. Przedstawiono opinii publicznej sposób, projekt wsparcia klubów sportowych przez Urząd Miasta Piły w 2017 roku. Podobnie jak w roku minionym w tym gronie nie znalazł się Nasz Klub.

Żaden z obecnych Przedstawicieli miasta nie potrafił jasno i klarownie sprecyzować, dlaczego Basket nie otrzyma po raz kolejny wsparcia finansowego z Gminy Piła.. Mowa była jedynie o tym, iż “wsparcie miasta skupi się na trzech dyscyplinach tj. żużel, siatkówka i futsal”.

Jak informuje nas Prezes Basketu – Tomasz Pochylski, w sierpniu tego roku doszło do dwóch spotkań, kolejno z Prezydentem Piły Piotrem Głowskim a następnie z w/w Panami, Szewcem i Kubickim, podczas których ustalono warunki współpracy Klubu z Urzędem Miasta w 2017 roku i latach kolejnych. Spotkania dotyczyły zarówno wsparcia finansowego jak również prolongaty spłaty zobowiązań za Halę widowiskowo-sportową dla MOSiR Piła za miniony sezon 2015/2016. Prezes T. Pochylski nie chce obecnie ani komentować wczorajszych doniesień, ani ujawniać treści wcześniejszych uzgodnień.

“Klub obecnie rywalizuje na kilku frontach ligowych w trzech kategoriach wiekowych. Co generuje spore koszty funkcjonowania całej organizacji. Start w rozgrywkach zmotywowany był w znacznej części pozytywnymi dla nas ustaleniami z Władzami Piły przed tym sezonem. Jesteśmy prawie na półmetku rozgrywek -wszystkie drużyny radzą sobie dobrze, a w szczególności Kadeci, którzy dokładnie wczoraj pokonali w Poznaniu Biofarm Poznań, jedną z najlepszych marek w Polsce! Już włożyliśmy z trenerami mnóstwo czasu i pracy w przygotowania zawodników i zawodniczek w każdej z drużyn. Nie mam pojęcia co robić dalej…? Kończyć grę…? Jestem załamany tą informacją…” – prezes KS BASKET PIŁA Tomasz Pochylski.

Zarząd Klubu w najbliższym czasie wystosuje stosowne oświadczenie.