Intensywny weekend drużyn młodzieżowych

4 lutego 2021

Łącznie aż 5 spotkań rozegrały nasze drużyny młodzieżowe. Co ważne weekend kończymy z dodatnim bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek.

Wszystko zaczęło się od sobotniego spotkania w lidze U17 kobiet. Zespół LOMS Enea Basket Piła zdecydowanie pokonał u siebie MKS Opalenica 91:55.
Mecz rozpoczął się dość niemrawo. Zarówno zawodniczki z Piły, jak i goście miały duże problemy ze skutecznością w ataku. Powoli i mozolnie gra naszego zespołu zaczęła się rozkręcać dopiero w drugiej kwarcie, kiedy dziewczyny z Piły zdobyły więcej punktów, a mecz przybrał nieco bardziej ofensywny charakter.

Ale na dobre to się nasze koszykarki rozkręciły już po zmianie koszy, w 3. kwarcie, którą wygrały aż 33-6. Widocznie przerwa i kilka mocnych słów w szatni przyniosły oczekiwane efekty. Po tak znakomicie rozegranej kwarcie, mecz był właściwie pod kontrolą pilanek. W ostatniej części meczu koszykarki Basketu spokojnie dowiozły prowadzenie do końca i mecz zakończył się wynikiem 91:55 na naszą korzyść.

Punkty w meczu zdobywały:
Michelle Chura Quispe 31 (2×3), Zuzanna Chowańska 11, Weronika Nadskakuła 11, Klaudia Kobiałko 10 (2×3), Dominika Starczewska 10, Wiktoria Zbonik 8 (2×3), Julia Susła 8, Natalia Piątek 2, Weronika Wełniak, Wiktoria Wietrzyńska, Zuzanna Szybiak oraz Julia Kowalska bez punktów.

Dwa mecze rozegrali również nasi kadeci. I w tym miejscu mamy bardzo dobrą informację, bowiem nasi młodzi koszykarze wygrali pierwszy mecz w tym sezonie w lidze U15. Pilanie, w sobotę pokonali BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 86:72.

Przede wszystkim znakomity początek meczu w wykonaniu naszych zawodników pozwolił na wypracowanie solidnej na resztę meczu. Fantastyczna postawa w obronie oraz skuteczna gra w ataku sprawiła, że mogliśmy oglądać kawałek naprawdę solidnego basketu po stronie gospodarzy. Nie przeszkodziła nawet słabsza ostatnia kwarta. Pilanie pewnie wygrali to spotkanie 86-72.

W meczu punktowali:
Maksymilian Leniec 25 (1×3), Filip Szuster 11, Filip Wiśniewski 10, Antoni Wysocki 10, Kacper Januszewski 7 (1×3),Błażej Koneczny 6, Franciszek Jędrzejczyk 5 (1×3), Krzysztof Borkowski 4, Eryk Szostak 4, Wojciech Herczakowski 2, Dawid Grudzień 2, Adrian Cupiał 0.

W drugim meczu kadeci ponieśli minimalną porażkę przeciwko Obrze Kościan 74-78. Emocji z pewnością nie brakowało.

Niedzielny mecz potoczył się zupełnie inaczej niż ten sobotni. Przede wszystkim gra przybrała bardzo wyrównany obraz. Wynik spotkania właściwie cały czas oscylował wokół remisu, a zespoły naprzemiennie wymieniały się prowadzeniem. W taki sposób mecz rozgrywał się od początku do samego końca, co musiało doprowadzić do dramatycznej końcówki, którą niestety dla nas, lepiej rozegrali goście i wygrali to spotkanie 4-punktową różnicą.

Punkty w meczu zdobywali:
Maksymilian Leniec 26 (2×3), Krzysztof Borkowski 16 (1×3), Kacper Januszewski 15 (1×3), Antoni Wysocki 9, Filip Wiśniewski 6, Eryk Szostak 2, Filip Szuster, Franciszek Jędrzejczyk, Błażej Koneczny, Wojciech Herczakowski, Dawid Grudzień oraz Adrian Cupiał bez punktów

W niedzielę do południa kolejny mecz w lidze U13 rozegrały młodziczki starsze Enea Basket Piła. Niestety, młode koszykarki z Piły przegrały z zespołem Enea AZS Poznań 64-45.
W pierwszej połowie spotkanie toczyło się w bardzo wyrównany sposób. Wynik oscylował wokół remisu, a żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć drugiej.
Niestety dla naszych młodych zawodniczek w trzeciej kwarcie, koszykarki z Poznania zbudowały sporą przewagę i przy naszej słabszej dyspozycji, “odjechały” na kilkanaście punktów. Ostatnia część meczu to ponownie wyrównana gra obu drużyn, jednakże przewaga wypracowana wcześniej przez gospodynie pozwoliła im na wygraną 64-45.

Zuzanna Tadych 12, Maja Michalska 10, Natalia Nieróbca 10, Wiktoria Grzegorczyk 5, Julia Januszewska 2, Maria Lachowicz 2, Zuzanna Erdmann 2, Amelia Chlebek 2, Paulina Piątek 0.

Za to miłą niespodziankę sprawili nam nasi najmłodsi koszykarze w tym zestawieniu. Podopieczni Dominika Czajkowskiego, także na wyjeździe w Poznaniu pokonali Artbud Basket Junior Poznań 61:65 w lidze młodzików młodszych.

Ten mecz był chyba najbardziej zmienny ze wszyskich opisanych. W skrócie, raz prowadzili gospodarze, po czym nasi młodzicy nadrabiali straty z nawiązką i budowali kilkupunktową zaliczkę i odwrotnie w analogiczny sposób, to zawodnicy z Poznania po okresie naszej słabszej gry potrafili dogonić zawodników z Piły i wyjść na prowadzenie. Ostatecznie na tym rollercosterze lepiej wypadli młodzi koszykarze Enea Basket Piła, którzy po dobrze rozegranej końcówce meczu odnieśli kolejne zwycięstwo w lidze U12.

Jakub Kukliński 16, Dominik Bartosz 15 (1×3), Filip Bartosz 14, Łukasz Borkowski 6, Aleks Szostak 4, Iwan Werhun, Gabriel Smoczyk oraz Wiktor Skutnik bez punktu.