Inauguracja nie po myśli kadetów KS BASKET PIŁA.

6 listopada 2016
W minioną sobotę (5.11) odbył się inauguracyjny mecz ligowy naszych Kadetów w Ostrowie Wielkopolskim. Z powodu problemów zdrowotnych w meczu nie wystąpił Mikołaj Kiełpiński. Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando drużyny UKS KASPROWICZANKA. Słaba komunikacja w obronie i problem z konstrukcją ataku spowodowały, że po pierwszej kwarcie wynik wyniósł 15:31 dla gospodarzy. Opanowanie agresywnej obrony i konsekwentna gra w ataku doprowadziła do wygranej w drugiej kwarcie 17:15. Po przerwie zawodnicy wyszli z szatni zmobilizowani i nawiązali wyrównaną walkę z przeciwnikiem. W połowie trzeciej kwarty “dogonili” ostrowian na 10 punktów straty. Jednak trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 12:16, a w konsekwencji 44:61. Czwarta kwarta to tylko i wyłącznie popis ostrowian a z naszej strony seria błędów i wykluczenia za faule. To tak naprawdę zaważyło na końcowym wyniku, który wyniósł 52:84.
“Pomimo niekorzystnego rezultatu Kadeci wracają z dodatkowym doświadczeniem. Mam nadzieje, że zaowocuje ono w kolejnych rozgrywkach”- mówił po meczu trener Marcin Uliczka.
Dla Basketu Punkty zdobywali: Sobkowiak Adrian 15, Lebiedź Tomasz 11(1), Marciniec Bartek 8, Flitta Kacper 7, Mikuła Jakub 6(2), Wasiński Jakub 5(1), Najda Nikodem 0, Czajkowski Dominik 0, Przepióra Wiktor 0.