Gramy w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski!!! :)))

Dodano: 09 kwietnia 2018 09:46 przez

W piątek 6 kwietnia pilskie koszykarki pod wodzą trenera Tomasza Pochylskiego rozegrały na własnym parkiecie rewanżowy mecz fazy strefowej z liderem województwa Zachodniopomorskiego drużyną MKS Kusy Szczecin. Pierwsza połowa meczu fantastyczna w wykonaniu naszej drużyny. Pilanki prowadzą 31-24 z dominatorem rozgrywek woj. Zachodnipomorskiego. W naszym zepsole nie do zatrzymania jest Natalia Piątek (w meczu 16 pkt) która swoimi wjazdami obnaża obronę przeciwnika. Rozłoszczone przeciwniczki stanem meczu w drugiej połowie prezentują super grę w ataku jak i w obronie pozwalając pilankom na zdobycie zaledwie 15 pkt w 20 minut. Jeszcze na 1 minutę do końca meczu mamy stan 49-46 dla przyjezdnych. Jednak sama końcówka meczu to popis doświadczonych koszykarek podopiecznych trenera Roberta Steciuka. Po zaciętej walce Enea Basket Piła przegrywa całe spotkanie 46-56.

Enea Basket Piła – MKS Kusy Szczecin 46-56 (19-14, 12-10, 6-16, 9-16)

W meczu wystąpiły:

1. Piątek 16, A. Bąbińska 6 pkt, Z. Gniot 6, K. Kobiałko 6, M. Chura Quispe 5, A. Porębska 4, J. Kowalska 3, W. Zbonik, W. Nadskakuła, N. Głuszanowska, K. Nielipowicz

„Bardzo szkoda tego meczu. Wierzyłem, że wygramy ten mecz, dałoby to szansę na wyprzedzenie Lidera Swarzędz w tabeli i lepszy start do Ćwierćfinałów MP. Zabrakło bardzo niewiele. Kilka prostych błędów mniej, kilka trafionych więcej rzutów wolnych i cieszylibyśmy się ze zwycięstwa. Mimo to jestem dumny z postawy naszych koszykarek. To co prezentują dziewczęta w zaledwie 2 lata treningów jest czymś niewyobrażalnym. Gdyby ktoś z rok temu powiedział, że będę walczył jak równy z równym z Kusym Szczecin (kadra woj. Zachodniopomorskiego) to w żargonie młodzieżowym wyśmiałbym tą osobę ;) Mecz z tak dobrym przeciwnikiem pokazuje, że pilskie koszykarki stać na bardzo wiele. Cały czas trzeba pracować nad szczegółami, wyszkoleniem technicznym i później będą tego pozytywne efekty .” – trener Tomasz Pochylski

W niedzielę 8 kwietnia pilskie koszykarki podrażnione przegraną z Kusym Szczecin rozegrały kolejny mecz fazy strefowej z drużyną KSKK Koszalin.

Podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego od samego początku spotkania narzuciły swoje tempo i swój styl gry rywalkom. Pilanki z minuty na minutę powiększały przewagę nad rywalkami.

Do przerwy Enea prowadzi 59-6 (rekord w wykonaniu dziewczyn EBP 34-2 w drugiej kwarcie). Po zmianie stron obraz gry się nie zmienia, wciąż pilanki odjeżdżają koszaliniankom, a nie do zatrzymania pod koszami jest Zuza Gniot (20 pkt w meczu – rekord kariery) oraz pozostałe koleżanki z zespołu. Mecz kończy się wysokim zwycięstwem Enea Basket Piła 103-27!. Po tej wygranej oficjalnie koszykarki pilskiego Basketu odniosły historyczny sukces w młodzieżowej koszykówce KS Basket Piła jak i całej Piły – awansowały do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski!.

Enea Basket Piła – KSKK Koszalin 103-27 (25-4, 34-2, 23-8, 21-13)

1. Gniot 20 pkt, W. Zbonik 17, J. Kowalska 14 (1x3pkt), W. Nadskakuła 13, A. Bąbińska 11, M. Chura Quispe 9 (1x3pkt), N. Piątek 5, K. Nielipowicz 4, K. Kobiałko 4, A. Porębska 4, N. Szarejko 2, N. Głuszanowska

„Tak się bawi, Tak się bawi Basket Piła!! Brawo dziewczęta! Gratulacje historycznego wyczynu – awansu do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U-14 K!. Jak dotąd nie udało się to żadnemu młodzieżowemu zespołowi w Pile oraz w KS Basket Piła. Dziewczyny dzisiaj pokazały, że potrafią grać w basket. Grały zdecydowanie, odważnie, nie bały się podejmować ofensywnych akcji. Jak się gra odważnie to są pozytywne efekty ;) Na zmianę punktowały prawie wszystkie dziewczęta jedynie mała Nikola kończy mecz bez zdobyczy ale najważniejsze że cały zespół odnosi sukces. Oczywiście zdarzały się dzisiaj  błędy w obronie i nieskuteczna gra w ataku ale kto by rozliczał teraz zwycięzcę ;) Gratulacje dziewczyny! Jesteście wielkie!  – trener Tomasz Pochylski

W niedzielę 8 kwietnia zaraz po meczu dziewczyn U-14 swój kolejny mecz ligowy rozegrały młodsze koleżanki z zespołu U-13 K Enea Venus Basket Piła. Podopieczne trenerów Tomasza Pochylskiego oraz Roberta Zimnego pokonały po zaciętym meczu koszykarki MUKSu Kórnik wynikiem 50-43.

Enea Venus Basket Piła – MUKS Kórnik 50-43 (17-16, 11-11, 14-8, 8-8)

1. Chura Quispe 18 (3×3 pkt), N. Szarejko 8, W. Wełniak 8, Z. Szybiak 6, A. Radziuk 3, A. Jankowska 3, N. Głuszanowska 2, Z. Sikora 2, A. Krysztopolska, W. Kamba-Kibatshi