Gramy o utrzymanie

13 lutego 2015

basket vs kuks

Już pierwsza kolejka fazy play-out daje Basketowi niesamowitą szansę. Jeśli pilska drużyna wygra sobotni mecz, wówczas jej utrzymanie w drugiej lidze będzie przesądzone.

 

Decyzja PZKosz sprawiła, że do rundy play-out przeniesione zostały wszystkie punkty drużyn zdobyte w fazie zasadniczej, a nie tylko te zdobyte w starciach z bezpośrednimi rywalami w batalii o utrzymanie. Ma to przełożenie na sytuację naszego klubu, który tylko punkt traci do prowadzącego w małej tabeli SMS PZKosz Władysławowo i jednocześnie ma już siedem oczek przewagi nad ostatnim KUKS Koszalin.

 

W fazie play-out wszystkie drużyny rozegrają łącznie osiem spotkań, a to oznacza, że jeśli nasi koszykarze wygrają w sobotę, wówczas ich przewaga nad zespołem z Koszalina wzrośnie do ośmiu punktów. Na siedem kolejek do końca rozgrywek będzie to strata nie do zniwelowania.

 

Pilanie w sobotę zagrają więc być może ostatni mecz w walce o utrzymanie. Jeśli wygrają z KUKS, wówczas będą mogli skupić się już tylko i wyłącznie na walce o wyższe cele. Zespół z Pomorza nie jest jednak wygodnym rywalem dla naszej drużyny. Wprawdzie w rundzie zasadniczej Basket wygrał dwukrotnie, ale zawsze z większymi lub mniejszymi problemami, a starcie wyjazdowe było emocjonujące do dosłownie ostatniej sekundy.

 

Jeśli chcecie wraz z nami świętować utrzymanie w drugiej lidze, zapraszamy na halę przy ulicy Żeromskiego. Spotkanie z KUKS Dubois Koszalin rozpocznie się o godzinie 18.