Gramy dla Marka!

23 października 2014

klement

Już 31 października zostanie rozegrany kolejny mecz Basketu Piła w hali przy ulicy Żeromskiego. Ten dzień ponownie będzie wyjątkowy, gdyż w ramach akcji “Basket Cares” po raz kolejny będziemy zbierali pieniądze na pomoc w leczeniu Marka Klementa.

 

Basket w przeszłości pomagał już rodzinie Klement, która gości na większości spotkań domowych naszej drużyny. Ci przesympatyczni ludzie od wielu miesięcy walczą o lepszy byt dla 2-letniego Marka, u którego już w dziesiątej godzinie życia stwierdzono znaczny spadek saturacji. Od tamtego czasu chłopiec i jego rodzina zmagają się z kolejnymi operacjami i przeciwnościami losu, ale nigdy nie stracili pogody ducha.

 

Niestety finanse często sprowadzają na ziemię, dlatego Basket Piła postanowił po raz kolejny pomóc w zbieraniu środków. Tym razem naszym celem jest zakup pionizatora, który pozwoli przyjmować dziecku stabilną pozycję siedzącą lub stojącą. Niestety koszt zakupu takiego urządzenia szacuje się na kilkanaście tysięcy złotych, dlatego pomoc z zewnątrz jest niezbędna.

 

Podczas  najbliższego spotkania Basketu w naszej hali, a więc w piątek 31 października od godziny 19:00 będziemy zbierali pieniądze na zakup wspomnianego pionizatora. Na trybunach pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierali pieniądze do puszek, a w przerwach przeprowadzone zostaną licytacje. Już teraz wiele znanych i lubianych osób zadeklarowało pomoc i przekazanie fantów, które później trafią do zwycięzców licytacji. Na liście darczyńców znajduje się m.in. Katarzyna Stokłosa i inni sponsorzy naszego klubu, którym już teraz serdecznie dziękujemy za okazane serce.