Grali nasi rywale

13 stycznia 2015

torun male foto

Tylko trzy spotkania rozegrano w miniony weekend na drugoligowych parkietach w naszej grupie. Niespodzianek w tej serii spotkań na próżno było szukać.

Ta kolejka rozpoczęła się w Torunia, gdzie niepokonany na swoim parkiecie AZS UMK Consus PBDI podejmował nieźle radzącą sobie w ostatnim czasie czwartą w tabeli Kotwicę Kołobrzeg. Miejscowi nie pozostawili jednak złudzeń nieco niżej notowanemu rywalowi i wygrali aż trzydziestoma punktami, tylko w pierwszej partii musząc martwić się o wynik końcowy. Co ciekawe tym razem w drużynie gości najskuteczniejszym zawodnikiem nie był Grzegorz Arabas, który zdobył “tylko” 14 punktów, a Dawid Neumann, zdobywca 17 oczek.

AZS UMK Consus PBDI Toruń vs Kotwica 50 Kołobrzeg 92:62 (25:21, 24:11, 24:15, 19:15)

W Gdańsku także górą gospodarze. Nadal znajdująca się w czubie tabeli Politechnika walczyła tym razem w Derbach Trójmiasta z Treflem II Sopot. Nasi rywale w walce o awans do fazy play-off przegrali wszystkie cztery kwarty i musieli się pogodzić z dość dotkliwą porażką 83:65. Dzięki wygranej Politechnika zachowała trzecie miejsce w tabeli, a Trefl II jest piąty z trzema punktami więcej od Basketu.

Politechnika Gdańska vs Trefl II Sopot 83:65 (22:17, 23:22, 18:9, 20:17)

W trzecim i ostatnim spotkaniu tego weekendu także obyło się bez niespodzianki. W Tczewie miejscowi byli skazywani na przegraną z rozpędzonym liderem tabeli, który walczył o trzynaste zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. Noteć ostatecznie zrealizowała zadanie, choć miejscowi postraszyli swoich rywali w drugiej kwarcie meczu niemal do zera niwelując straty z pierwszej odsłony pojedynku.

MF Meble Tczew vs KSK Noteć Inowrocław 70:93 (13:21, 27:22, 12:26, 18:24)