Grają bez nas

10 stycznia 2015

pzkosz logo male

Basket Piła w ten weekend odpoczywa, ale na ligowych boiskach zostanie rozegranych kilka ciekawych spotkań. Część z nich może zadecydować także o przyszłości naszego klubu i o szansie na awans do czołowej piątki.

 

Najciekawszym spotkaniem z perspektywy pilskiego zespołu będzie starcie w Gdyni. Tam Asseco II, czyli nasz najbliższy przeciwnik i sąsiad z tabeli podejmie SMS PZKosz Władysławowo, a więc piątą drużynę w aktualnej tabeli. To właśnie młodzi koszykarze z wybrzeża są tą drużyną, która zajmuje ostatnie miejsce w górnej połowie tabeli i wielu rywali ma ochotę na zajęcie ich pozycji.

 

Jedną z ekip wciąż marzących o pierwszej piątce jest Trefl II Sopot, który obecnie otwiera dolną połowę klasyfikacji. Sopocianie mają jednak trudne zadanie przed sobą, gdyż w weekend zagrają poza domem w spotkaniu derbowym z Politechniką Gdańską, a więc trzecią drużyną w tabeli.

 

Wicelider, a więc AZS UMK Consus PBDI Toruń, czyli nasz ostatni przeciwnik zagra tym razem na swoim terenie. Miejscowi zagrają z czwartą w klasyfikacji Kotwicą Kołobrzeg, która wygrała cztery ze swoich ostatnich pięciu meczów w drugiej lidze. Torunianie na swoim parkiecie jednak w tym sezonie nie zawodzą i wygrali w domu wszystkie sześć spotkań.

 

Przewodzący klasyfikacji gracze KSK Noteci Inowrocław zagrają z kolei poza domem, ale nie powinni mieć oni większych problemów z odniesieniem trzynastego z rzędu zwycięstwa w tych rozgrywkach. Gracze z kujawsko-pomorskiego jadą na północ, gdzie czeka już na nich przedostatnia drużyna tabeli MF Meble Tczew, która ma za sobą serię czterech porażek na ligowych parkietach z rzędu.