Forma młodzików w kratkę

10 stycznia 2012

Poniżej zestawienie ostatnich meczów młodzików starszych Basketu Piła.

MKS Września – Basket Piła (27 listopada 2011) wynik 75-54
Mecz ten był dobry w wykonaniu naszych zawodników, a początek to istna kanonada naszych młodzików po 3 minutach meczu na tablicy widniał wynik 7-0 dla Basketu.
Po pierwszej połowie przegrywaliśmy z wyżej notowanym przeciwnikiem (pewnym kandydatem do awansu do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodzików Starszych ) zaledwie 33-25. Po przerwie gospodarze poprawili skuteczność w ataku, a Marek Iwanowicz nie miał mocnego wsparcia punktowego u swoich kolegów przez co Basket przegrał na wyjeździe we Wrześni wynikiem 54-75.

Dla Basketu punkty zdobywali: Marek Iwanowicz 29, Maciej Sikora 8, Kacper Żebrowski 6, Michał Darul 4, Kajetan Wrzeszcz 2, Kacper Jarmołowicz 2, Konrad Gaweł 1, Przemysław Przepióra 1, Marcin Weiss 1, Mikołaj Grabowski, Max Podemski

Basket Piła – Pyra Poznań (4 grudnia 2011) wynik 56-121
Gdyby obrona młodzików Basketu była tak skuteczna w drugiej połowie jak w pierwszej to wynik zapewne byłby bardziej korzystniejszy dla naszych koszykarzy. Po połowie Basket przegrywał jedynie 34-49. Jednak w 3 i 4 kwarcie rośli zawodnicy Pyry zdeklasowali naszych zawodników zarówno pod koszem jak i na obwodzie, ci wysocy trafiali wszystko spod kosza, a obwodowi rzucali „trójki” co w lidze młodzików nie jest często spotykane.

Punkty dla Basketu zdobywali: Marek Iwanowicz 23, Kacper Żebrowski 17, Kajetan Wrzeszcz 8, Maciej Sikora 4, Kacper Jarmołowicz 2, Przemysław Przepióra 2, bez zdobyczy punktowych: Michał Darul, Konrad Gaweł, Max Podemski, Mikołaj Grabowski, Marcin Weiss

UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. – Basket Piła (8 grudnia 2011) wynik 84-61
Ten mecz gdyby nie własne błędy (szczególnie błędy kroków) można by powiedzieć, że mógłby być wygranym. Dzięki  100% predyspozycji rzutowej Kajetana Wrzeszcza i dobrej grze całego zespołu, który wspierał punktowo Marka i wspomnianego Kajtka na koniec 3 kwarty na tablicy widniał wynik 53-56 dla Ostrowa. Zapowiadała się niezwykle pasjonująca 4 kwarta ale niestety naszym koszykarzom zabrakło przysłowiowej „pary” i przegrali ostatnią odsłonę wynikiem 28-8, a cały mecz 61-84

Punkty dla Basketu zdobywali: Marek Iwanowicz 24, Kajetan Wrzeszcz 20, Kacper Jarmołowicz 9, Kacper Żebrowski 8, Konrad Gaweł 5, Mikołaj Grabowski 3, Przemysław Przepióra 2, Marcin Weiss i Max Podemski bez punktów

Basket Piła – Polonia 1912 Leszno (11 grudnia 2011) wynik 67-48
Po serii 4 przegranych z rzędu w naszych młodych koszykarzach obudził się sportowy duch walki. I się udało 😉 Dzięki dobrej zespołowej grze w ataku i mocnej, twardej obronie, która zatrzymała najlepszego strzelca drużyny przyjezdnych – Tomasza Żeleźniaka (przyp. w poprzednim meczu między tymi zespołami zdobywca 43 pkt, teraz zaledwie 17) Basket pokonał na własnym parkiecie Polonię Leszno. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando pilan. Po pierwszych 6 minutach meczu na tablicy widniał wynik 20-4, który był kontrolowany do końca spotkania.

Punkty zdobywali: Marek Iwanowicz 14, Kajetan Wrzeszcz 12, Konrad Gaweł 12, Kacper Jarmołowicz 9, Mikołaj Grabowski 8, Maciej Sikora 6, Marcin Weiss 4,  Michał Darul 2, Kacper Żebrowski, Max Podemski, Przemek Przepióra

UKS Mikst Międzychód – Basket Piła (21 grudnia 2011) wynik 67-62
Jeszcze przed Świętami nasi mali koszykarze pojechali na mecz do Międzychodu. Spotkanie zapowiadało się trudniejszym przetarciem niż na własnym parkiecie gdyż z powodu kontuzji kolana na mecz nie mógł pojechać drugi strzelec Basketu – Kajetan Wrzeszcz. Był to poważny sprawdzian umiejętności pozostałych zawodników drużyny. Niestety gospodarze przez 3 i pół kwarty zgotowali naszym koszykarzom niezłe lanie. Mocna obrona na całym boisku, wysoka skuteczność rzutów z dystansu oraz szybkie kontry Międzychodu spowodowały, że Basket na 5 minut do końca spotkania przegrywał różnicą 20 pkt (61-41). Wydawać by się mogło, że jest już po meczu ale w tym momencie nastąpił wielki zwrot sytuacji, nastąpiła szaleńcza pogoń za wynikiem naszych koszykarzy, którzy pokazali charakter, zaczęli agresywnie bronić na całym boisku i w końcu trafiali na wysokiej skuteczności, dzięki temu na niespełna 30 sek. do końca meczu Basket przegrywał już tylko 66-62. Niestety to było wszystko na co było stać pilan i ich trenera. Basket przegrał w Międzychodzie po niezwykle emocjonującej końcówce 67-62.

Punkty zdobywali: Marek Iwanowicz 18, Michał Darul 11, Mikołaj Grabowski 9, Kacper Żebrowski 9, Konrad Gaweł 5, Kacper Jarmołowicz 5, Przemysław Przepióra 5, bez zdobyczy punktowych: Maciej Sikora, Max Podemski oraz Marcin Weiss

Basket Piła – Rawia Rawicz (8 stycznia 2012) wynik 80-39
W piękny sposób rozpoczęli nowy rok nasi koszykarze. Pod nieobecność kontuzjowanego Kajtka, cały zespół stanął na wysokości zadania, rozegrał udane zawody, wykorzystywał słabość obrony gości i wypunktował Rawię szybkimi kontratakami, celnymi rzutami z dystansu oraz dwoma trójkami Kacpra Jarmołowicza i Marka Iwanowicza, który trafił równo z końcową syreną. Wyrównana gra była tylko w 2 kwarcie, pozostałe odsłony zdeklasowali nasi młodzi adepci i udanie zakończyli pierwsze spotkanie w 2012 roku wynikiem 80-39.

Dla Basketu punkty zdobywali: Marek Iwanowicz 22, Konrad Gaweł 16, Kacper Jarmołowicz 14, Kacper Żebrowski 8, Maciej Sikora 8, Mikołaj Grabowski 4, Przemysław Przepióra 4, Michał darul 2, Max Podemski 2, Marcin Weiss