Dwóch i pół z Basketu do rad miasta i powiatu

21 listopada 2014

pochylski zajac male foto

Tytuł doskonale znanego serialu pasuje do sytuacji osób związanych z Basketem Piła. Dwie z nich będą reprezentowały nas w Radzie Miasta i Radzie Powiatu. Trzecia tymczasem nadal walczy o miejsce w pierwszej z nich.

 

Minione wybory zakończyły się sukcesem dla prezesa Basketu Piła Przemysława Pochylskiego, który wkrótce będzie jednym z 25 radnych, na których będzie spadała odpowiedzialność za losy naszego regionu. Otrzymał on najwięcej głosów na swojej liście z okręgu Zamoście i wkrótce rozpocznie pracę w Radzie Powiatu.

 

Także lekarz klubowy pomagający m.in. w naszym klubie, a więc Krzysztof Zając będzie wkrótce pełnił odpowiedzialną funkcję, tyle że w Radzie Miasta. Wygrał on głosowanie w okręgu nr 20 i wkrótce zajmie jedno z dwudziestu trzech miejsc w radzie.

 

O kolejne miejsce w tej samej radzie walczy jeszcze nasz koszykarz Tomasz Pochylski. Przypomnijmy, że będzie on składał protest do wyników wyborów z okręgu 11, w którym to rywalizował z Pawłem Jarczakiem. Kilkanaście minut po północy, zgodnie z informacją, która pojawiła się w portalu asta24.pl, zwycięzcą w tym okręgu był Tomasz Pochylski (29,9% do 24,5% kontrkandydata). Piętnaście minut później ten post zniknął, zaś pojawił się kolejny (25,5% P. Jarczak do 24,3% Tomasz Pochylski). To wzbudziło kontrowersje i wątpliwości, co do poprawności przeliczenia głosów, dlatego też na oficjalny wynik z tego okręgu jeszcze poczekamy do zamknięcia sprawy.

 

Niemniej zainteresowane osoby już teraz pragną podziękować za pośrednictwem naszej strony internetowej za poparcie i oddane głosy. Obiecują oni, że nie zawiodą swoich wyborców, wkładając w pracę radnego na rzecz pilan i mieszkańców powiatu całe serce i pełne zaangażowanie!