Do Koszalina po zwycięstwo

7 stycznia 2015

pzkosz logo male

W najbliższy weekend Basket Piła stanie przed doskonałą okazją do wygrania pierwszego spotkania w tym roku kalendarzowym. Pilanie zmierzą się z ostatnim w tabeli KUKS Dubois Koszalin.

 

Gracze z Koszalina przegrali dotychczas wszystkie trzynaście spotkań ligowych i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W gronie ekip, które pokonały tego rywala jest m.in. Basket, który w pierwszej rundzie wygrał na swoim parkiecie 89:71. Nie było to jednak łatwe spotkanie i rywale postawili dość wygórowane warunki faworyzowanym pilanom.

 

Również w weekend nasi koszykarze będą chcieli udowodnić swą wyższość i przede wszystkim zapomnieć o słabym początku roku i przegranej na starcie z AZS UMK Consus PBDI Toruń. KUKS ma jednak identyczny cel i także chce zmazać plamę po wysokiej porażce 44:87 na początku roku z SMS PZKosz Władysławowo.

 

Była to trzecia z najwyższych porażek koszalinian w tym sezonie. Większą różnicą punktów pokonywała ich tylko Noteć Inowrocław, która najpierw na wyjeździe, a później u siebie gromiła tego rywala (44 punkty i 55 punktów różnicy).

 

Na swoim parkiecie najbliżsi rywale prezentują się nieznacznie lepiej niż w meczach wyjazdowych. Najbliżej zwycięstwa byli oni w meczu z MF Meble Tczew i Kotwicą 50 Kołobrzeg, które ostatecznie notowały skromne, kilkupunktowe zwycięstwa.