Bez Sobkowiaka ani rusz

10 lutego 2015

logo male

Młodzi koszykarze Basketu Piła nie wykorzystali szansy i przegrali w miniony weekend z Pyrą Poznań. Pilanie przez większość spotkania musieli sobie jednak radzić bez Adriana Sobkowiaka, który doznał kontuzji.

Sobkowiak już w pierwszej kwarcie musiał opuścić parkiet z powodu skręcenia stawu skokowego. Nasz młody zawodnik powrócił jeszcze do gry w czwartej kwarcie, ale ból był zbyt duży i sztab trenerski po chwili wycofał go definitywnie z walki.

Szkoda tym bardziej, że nasi rywale nie zagrali rewelacyjnych zawodów. Obie drużyny zanotowały zresztą bardzo niską skuteczność rzutów i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 53:34 dla Pyry Poznań.

Basket nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli, które jest premiowane awansem do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, ale pozycji tej będzie musiał bronić już w najbliższy weekend w Międzychodzie. Pilanie muszą wygrać z tamtejszym MIKST-em, jeśli nadal chcą liczyć się w grze.

Pyra Poznań – Basket Piła 53:34

Basket: Krzysztof Nowak 9, Adrian Sobkowiak 7, Kacper Flitta 6, Tomasz Lebiedź 2, Jeremiasz Pawłowski 2, Bartłomiej Kamiński 2, Tomasz Weiss 2, Mateusz Lachur 2, Jakub Grajber 1, Jakub Mikuła 1