Basket przegrywa w Toruniu

Dodano: 25 października 2014 21:40 przez

marcin zajac male foto

Tylko w pierwszej kwarcie spotkania Basket Piła był w stanie marzyć o zwycięstwie w meczu wyjazdowym z AZS UMK Consus PBDI Toruń. W kolejnych odsłonach pojedynku dominowali już miejscowi, którzy wygrali pewnie i wysoko. Tym razem najskuteczniejszym koszykarzem w naszej ekipie był Marcin Zając (na zdjęciu).

Po raz  pierwszy w tym sezonie ligowym w barwach Basketu pojawił się dziś na parkiecie Mateusz Rudnik. Nasz zawodnik w ostatnich tygodniach leczył kontuzję stawu skokowego, dlatego też jego debiut w tym sezonie w drugiej lidze przypadł dopiero na czwartą kolejkę.

Po pierwszej kwarcie spotkania rozgrywanego w Toruniu wydawało się, iż może być to debiut udany, gdyż pilanie prowadzili jednym punktem. Później jednak na parkiecie rządziła już tylko jedna drużyna. Torunianie systematycznie powiększali swoją przewagę w kolejnych odsłonach meczu wygrywając ostatecznie 86:57.

Dla torunian było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Z kolei pilanie przegrali trzeci kolejny mecz. Okazja do przerwania złej passy już w piątek 31 października, gdy na swoim parkiecie zagramy z KUKS Dubois Koszalin. Oby ponownie przy hali wypełnionej niemal po brzegi.

AZS UMK Consus PBDI Toruń vs KS Basket Piła 86:57 (19-20 17-14 23-13 27-10)

Basket: Zając 15, Krzemiński 12, Jankowski 9, Pochylski 7, Ludynia 5, Przewoźniak 4, Rudnik 3, Pasieka 2