BASKET podwójnym wicemistrzem!!!

1 lipca 2016

zdjecie 2 (1)

W sobotę i niedzielę 25 i 26 czerwca w Szczecinku odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców U-18 o Puchar Burmistrza Szczecinka. Nasi młodzi koszykarze pojechali w składzie: Marek Iwanowicz, Kacper Żebrowski, Jakub Rutkowski, Dominik Maroszek, Mikołaj Łosoś, Adrian Sobkowiak, Tomasz Lebiedź, Bartosz Marciniec oraz Jakub Mikuła. Pilanie byli najmłodszym zespołem w całym turnieju gdyż z rocznika 98′ (U-18) w naszym zespole byli tylko Marek Iwanowicz oraz Kacper Żebrowski, natomiast reszta przeciwników z Basket Szczecinek 1 i 2 oraz z Giants Bergen Op Zoom z Holandii w większości z rocznika 98 i 99. Mimo przewagi wieku i wzrostu rywali Basket Piła pokazał się z dobrej strony i zajął 2 miejsce w turnieju ulegając gospodarzom w meczu finałowym 53-63.
Kolejność końcowa turnieju:
1. Basket Szczecinek 1
2. Basket Piła
3. Giants Bergen Op Zoom (Holandia)
4. Basket Szczecinek 2

W niedzielę 26 czerwca w Złotowie odbył się turniej koszykówki EURO BASKET 2016 jako część tegorocznej edycji EURO ECO FESTIVALU.
O puchar, medale i nagrody Euro Basket 2016 rywalizowało w sumie 8 zespołów. Najpierw w dwóch grupach po 4 drużyny odbyły się mecze każdy z każdym – spotkania trwały 2 x 8 minut. Najlepsi zagrali następnie w meczach krzyżowych 1A-2B oraz 2A-1B, które wyłoniły parę finałową (przegrani zagrali o miejsce 3 w turnieju). Pozostałe drużyny zmierzyły się w pojedynkach o miejsca 5-6 i 7-8.
W finale imprezy spotkały się dwie drużyny znające się świetnie z Pilskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej  – Kama Złotów i Basket Piła. I tym razem młodzież Basketu wspierana seniorem Tomkiem Pochylskim musiała stoczyć “nierówny” bój z większymi i silniejszymi rywalami ze Złotowa. Początek meczu finałowego układał się na korzyść pilan gdzie seriami za 3 pkt rzucali: Mostek, Pochylski, Iwanowicz. Jednak pierwsza połowa zakończyła się 2 pkt przewagi złotowian. Druga część meczu to istny horror, walka o każdy pkt i każdy centymetr boiska. Dramatyczne spotkanie zakończyło się wygraną Kamy Złotów 32:28. Euro Basket Cup 2016 został w Złotowie. Tym samym złotowianie zrewanżowali się Basketowi za przegraną w fazie play-off PLKA. Gratulacje.