Basket Piła – Rawia Rawicz 94-69, relacja, stats, zdjęcia

Dodano: 08 stycznia 2017 22:44 przez

rr7pp

W sobotni wieczor 7 stycznia Basket Piła pokonał na własnym parkiecie RKKS Rawię Rawicz wynikiem 94-69.

Mimo wysokiego zwycięstwa nie był to z pewnością łatwy mecz dla pilan. Młodzież z Rawicza rewelacyjnie weszła w mecz prowadząc 8-0 w pierwszych 4 minutach gry. Po tak fatalnym poczatku spotkania trener Pochylski wziął czas, dokonał kilku zmian w składzie i Basket zaczął grać swoją koszykówkę, czyli agresywna obrona na całym boisku wymuszająca błędy przeciwników z wyniku 0-8 po kolejnych 4 minutach było już 19-13 dla gospodarzy.

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28-20.

Druga odsłona meczu to kontrola wydarzeń na boisku, akcje kosz za kosz i do przerwy Basket schodzi z prowadzeniem 48-38.

Po przerwie Basket szybko wypracował przewagę. Łukasz Mostek rozegrał się na dobre i w 3 kwarcie na 30 pkt Basketu sam zdobył 14 oczek (a w całym meczu 16) i dzięki temu pilanie po 3 odsłonach prowadzili wynikiem 78-53.

Ostatnia kwarta spotkania to wyrównany pojedynek punkt za punkt. W tej części zagrali wszyscy zawodnicy Basketu desygnowani do składu na to spotkanie. Mecz kończy się wynikiem 94-69.

Cieszy sytuacja że prawie wszyscy zawodnicy Basketu zdobyli punktyi. Swój najlepszy mecz w sezonie zagrał młody i utalentowany pilanin – Cezary Woliński uczeń Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.

Punkty dla Basketu zdobywali:

Lipiński 20, Mostek 16, Uliczka 16, Pochylski 14, Krylov 10, Woliński 8, Żebrowski 5, Rajewicz 3, Rutkowski 2, Białkowski, Pasieka

Dziękujęmy licznie zgromadzonym kibicom Basketu za wsparcie akcji kupownaia cegiełek – koszulek, które przy braku finansowania z miasta ratują doraźnie sytuację pilkiego klubu.

Najbliższy mecz Basket rozegra 21 stycznia na własnym parkiecie. Rywalem będzie MKK Pyra Poznań. Liczymy na udany rewanż Basketu (przyp. w Poznaniu pilanie nieznacznie ulegli potatos team 80-77).