Basket osłabiony, Asseco wzmocnione

16 stycznia 2015

basket vs asseco maly

Niemal przesądzone jest, że w niedzielę Asseco II Gdynia przyjedzie do Piły wzmocnione koszykarzami pierwszej drużyny. Niestety w Baskecie sytuacja układa się w zupełnie odwrotnym kierunku.

 

Asseco II często posiłkuje się zawodnikami, którzy ocierają się lub po prostu występują w pierwszym zespole, jaki walczy na parkietach Tauron Basket Ligi. Doskonałymi przykładami są Chris Paredes i Daniel Grujić, którzy w tym sezonie rozegrali już po 11 spotkań w drugiej lidze. W rozmowie z portalem twoja.pila.pl Mateusz Pietkiewicz potwierdził, że również w Pile może się pojawić kilku ciekawych graczy, choć obecnie nic nie jest jeszcze przesądzone.

 

– Decyzje zapadają tuż przed  meczem – czytamy w wywiadzie. – Jutro gramy mecz w Ekstraklasie i tak naprawdę dopiero po nim trenerzy ustalą jakie są potrzeby, czy ktoś musi rozegrać więcej minut, by utrzymać rytm meczowy, także obecnie nie jestem w stanie powiedzieć ilu dokładnie graczy z pierwszego zespołu pojawi się w Pile. Niestety w związku z tym, że gramy jutro dość późno, bo o 19, ta decyzja zostanie podjęta w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano. Praktycznie każdy zawodnik może zagrać. Wszystko zależy również od dzisiejszego treningu, który rozpoczynamy o 20.

 

Niestety naprzeciwko najprawdopodobniej wzmocnionej drużynie Asseco II pilanie przeciwstawią zespół borykający się z problemami kadrowymi. Obecnie niemal przesądzone jest, że nie tylko w tym meczu, ale najprawdopodobniej aż do końca sezonu nie zobaczymy w barwach Basketu kontuzjowanych Mateusza Rudnika i Łukasza Krzemińskiego. Obaj zawodnicy są po konsultacjach z lekarzami, ale ich wyniki nie są zbyt optymistyczne.