Basket lepszy od Tarnovii

29 sierpnia 2013

Za nami pierwsze sparingowe spotkanie. Podopieczni Wojciecha Zeidlera pokonali w wyjazdowym spotkaniu Tarnowię Tarnowo Podgórne 70:55.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy w trzeciej minucie spotkania objęli prowadzenie 6:4. Jednak od tego momentu na parkiecie górowali Pilanie, którzy prowadzeni przez Marcina Zająca (8 pkt. w tej części) oraz Roberta Gibaszka (5 oczek) wygrali I kwartę 17:10.

W II odsłonie nasi zawodnicy dostali zakaz grania szybkim atakiem a celem samym w sobie było sprawdzanie przez trenera ustawień zawodników oraz szkolenie poznanych zagrywek. Przez pierwsze 5 minut przynosiło to rezultaty i pozwoliło powiększyć przewagę do 11 punktów (31:19). Jednak od tego momentu coś się “zacięło” i to gospodarze zanotowali run 14:4. Do przerwy wynik na tablicy to 35:32 dla Pilan.

Druga połowa rozpoczęła się od walki kosz za kosz lecz lepiej spisywali się Tarnowianie, którzy w 27 minucie spotkania zdołali się zbliżyć na 1 punkt (45:44). W tym momencie trener wziął czas i szybko ustawił swój zespół. W rezultacie kolejny run naszych zawodników 6:0 pozwolił na wypracowanie 7 punktowej przewagi przed decydującą ostatnią kwartą. Wynik po 30 minutach to 51:44 a na boisku królował Marcin Zając oraz Jakub Dybek.

IV kwarta należała do naszych zawodników. 3 celne trójki z rzędu wobec jednej gospodarzy pozwoliły odskoczyć na bezpieczne 13 oczek i w rezultacie pierwsza wygrana stała się faktem! Pilanie pokazali się z bardzo dobrej strony, na wielkie brawa zasłużył najmłodszy w naszych szeregach Łukasz Mostek, który dostał od trenera “carte blanche” i dzięki temu nabrał pewności siebie i zdobył 7 punktów i walczył ze starszymi rywalami jak równy z równym.

Marcin Zając zdobył 19 punktów i 11 zbiórek, Rober Gibaszek 20 oczek, Tomasz Maryniewski 10 punktów 6 asyst, Jakub Dybek do 7 punktów dołożył 8 desek, Łukasz Mostek 7 pkt., Tomasz Pochylski 5 pkt., Dawid Morawiec zdobył 2 oczka ale zebrał 8 piłek i rozdał 5 asyst!

Już dziś do Basketu dołączy Łukasz Chelis, a w poniedziałek dwóch nowych młodych perspektywicznych zawodników jeden podkoszowy i jeden obwodowy, ich personalia ujawnimy na początku przyszłego tygodnia!

Następne spotkanie już w najbliższy czwartek, w którym to nasz zespół zmierzy się z pierwszoligową Astorią Bydgoszcz początek meczu o godzinie 18:00:)