Bardzo udany rewanż młodziczek nad Kłeckiem!! :))

10 maja 2017

W niedzielę 7 maja o godz. 12.00 w hali sportowej Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica koszykarki pilskiego Basketu z nawiązką zrewanżowały się przeciwniczkom z Kłecka.

5ba

Mimo nieobecności spowodowanej kontuzją najlepiej punktującej w szeregach Enea Basket Piła  – Dominiki Rutkowskiej pilskie koszykarki wręcz zdominowały mecz. Od samego początku gospodynie narzuciły swój styl gry. Mocno broniły na całym boisku, a w ataku zdecydowanie szły na kosz i po pierwszych 5 minutach na tablicy mieliśmy wynik 10-4. Przyjezdne podkręciły tempo w kolejnych 5 minutach wykorzystując błędy w obronie gospodyń dzięki czemu zbliżyły się na wynik 10-9 jednak to był ostatni moment w meczu gdzie UKS Delfin Kłecko był tak blisko naszych koszykarek.

5a

Od 8 minuty pierwszej kwarty rozpoczął się odjazd pilanek, przede wszystkim dzieki mocnej obronie i zdecydowanej szybkiej grze w ataku. Na wyróżnienie zasługuje kapitan zespołu, rozgrywająca – Alicja Bąbińska, która w obronie powstrzymywała najepsze zawodniczki rywalek, a w ataku konsekwentie i z pozytywnym skutkiem realizowała założenia taktyczne trenera Tomasza Pochylskiego.

a

Na przerwę pilanki schodzą z prowadzeniem 36-14.

3asa

Druga połowa to kontynuacja zdecydowanej, odważnej i zespołowej koszykówki w wykonaniu Enea Basket Piła. Na zmianę punktują Michell Chura Quispe, Zuzanna Gniot, Julia Kowalska i Weronika Nadskakuła.

4a

Trzecia kwarta kończy się prowadzeniem pilanek 56-18.

Ostatnia odsłona to kontrolowana gra gospodyń z ponownym powiększaniem przewagi i mecz kończy się okazały zwycięstwem Enea Basket Piła 73-28!!

6a

“Cieszę się, że wszystkie dziewczyny zaangażowały się do nieustępliwej i twardej gry w obronie oraz włączyły się do gry w ataku. Gdyby “Francesca” – Natalia Szarejko i “Krycha” – Julia Czapczyk dorzuciły choćby po jednym punkcie to byłaby pełnia szczęścia ;)” – T. Pochylski.