Awans seniorów do półfinałów o drugą ligę!! :)

28 marca 2017

rr 7

Dzięki lepszemu bilansowi punktowemu w dwumeczach z Gnieznem i Rawiczem, pilski Basket awansował z trzeciego miejsca do półfinałów o awans do II PLK. Z grupy wielkopolskiej awansowały również kolejno drużyny z Pleszewa i Poznania.

W całej tej historii nie byłoby nic dziwnego bo to, że pilanie potrafią grać w koszykówkę wiemy nie od dziś! Fakt, że drużyna utrzymywana jest praktycznie tylko ze środków od sponsorów (80%) oraz Powiatu Pilskiego, świadczy o sporej krótkowzroczności włodarzy Piły. Od dwóch lat klub nie otrzymuje wsparcia z rodzimego Urzędu Miasta, miasta dla którego grają i poświęcają swoje zdrowie na parkietach całej wielkopolski rodowici pilanie. Ciężko pojąć jakimi przesłankami kieruje się Pan Prezydent Piotr Głowski, bo sytuacja jaką mamy w Pile jest wyjątkowa w skali województwa, jeśli nie kraju. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że taki stan rzeczy szybko się zmieni i dojdzie do porozumienia władz klubu z magistratem.

Krótko o meczu w Rawiczu:

W ostatnim meczu ligowym, Rawicz po wzmocnieniach zawodnikami z II ligi nieznacznie okazał się lepszy u siebie, wygrywając z Basketem 76-73, ale dzięki wysokiemu zwycięstwu wcześniej w Pile, to właśnie Basket będzie grał w dalszej fazie rozgrywek.

Praktycznie całe spotkanie oscylowało blisko remisu. W 4 kwarcie gospodarze odskoczyli pilanom na 10 pkt. Końcówka należała do Basketu, ale niestety zabrakło czasu i trzeba było uznać wyższość miejscowych z południa wielkopolski.

Na warty podkreślenia fakt zasługuje powrót do składu rutynowanego zawodnika w osobie Pawła Ludynii, któremu dziękujemy za wsparcie siły podkoszowej! Obecność tak doświadczonego gracza zapewne dodała odwagi i pewności na parkiecie dużo młodszym kolegom. Dziękujemy!

Mimo tej przegranej Basket Piła w dwumeczu okazał się lepszy od Rawii podobnie ma się sytuacja z MKK Gniezno i dlatego to Basket Piła zajmie 3 miejsce w tabeli 3 ligi grupy Wielkopolskiej premiowane awansem do turnieju 1/2.

 

Punkty dla Basketu zdobywali:

ŁukaszMostek 24, Bartłomiej Lipiński 16, Marcin Uliczka 9, Kacper Żebrowski 6, Cezary Woliński 4, Jakub Rutkowski 3, Bartosz Rajewicz 3, Paweł Ludynia 2, Maciej Pasieka bez pkt

 

Turniej pófinałowy o awans do 2 ligi odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2017