44 pkt. Maksa i zwycięstwo ligowe dla Enea Basket U11ch!! :)

13 listopada 2017

3b

„44 PUNKTY MAKSA POPROWADZIŁY BASKET DO HISTORYCZNEGO ZWYCIĘSTWA!”

W niedzielę 12 listopada w hali ZS Staszica w Pile przy ul. Bydgoskiej 80 mieliśmy okazję oglądać super widowisko sportowe dzięki najmłodszej grupie wiekowej Basketu (chłopcy z roczników 2007, 2008, 2009). Młodzi koszykarze odnieśli historyczne pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ligowych U-11 M Wojewódzkiej Ligi Skrzatów.

Początek meczu należał jednak do gości, którzy wygrali pierwszą odsłonę 20-10. Druga kwarta to zryw pilan. Lepsza i skuteczniejsza gra w ataku podopiecznych trenera Jakuba Rajewicza pozwala zbliżyć się do przeciwników na 5 pkt.

Trzecią kwartę nieznacznie wygrywają przyjezdni 19-15. Przed ostatnią odsłoną meczu na tablicy mamy wynik 43-52.

Decydująca ostatnia kwarta meczu należy do niesamowicie uzdolnionego motorycznie i  technicznie zawodnika Enea Basket Piła – Maksymiliana Leniec, który w tej części meczu zdobywa aż 20 pkt (w całym meczu 44 oczka – rekord kariery!). Po 5 minutach czwartej kwarty wynik zmienia się diametralnie na korzyść gospodarzy z 43-52 dla Korony na 61-52 dla Basketu. Pilanie do końca meczu kontrolują grę i wygrywają pierwszy historyczny mecz ligowy na własnym parkiecie wynikiem 69-62. Dając radość licznie zgromadzonym kibicom – rodzicom 🙂