Historyczne zwycięstwo w Ostrowie Wlkp.!!! :)

Dodano: 03 października 2017 13:36 przez

1

Młodzicy starsi Enea Basket Piła 1 października odnieśli historyczne,pierwsze ligowe zwycięstwo w rozgrywkach młodzieżowych na terenie dotąd niezdobytym przez pilskich koszykarzy. Dla przypomnienia w historii występów drużyn młodzieżowych KS Basket Piła, prób pokonania drużyn z Ostrowa Wlkp próbowali Marek Iwanowicz w sezonach 2011-2013 oraz Adrian Sobkowiak w latach2015-2017.

Nie udało się do dzisiaj. Podopieczni trenera Jakuba Rajewicza wrócili do Piły z tarczą!

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównaną walka obu Zespołów, gdzie każda z drużyn naprzemiennie zdobywała punkty. Decydującą okazała się być 3 kwarta meczu, w której nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony w obronie, pozwalając rywalom na zdobycie jedynie 4 oczek w tej kwarcie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 59:45 dla Enea Basket Piła.

W meczu zagrali: Mateusz Mikuła ( 17pkt.), Kacper Głuszanowski (10 pkt.), Paweł Dyba (6pkt.), Mateusz Leniec (6pkt.), Wiktor Dzidziul (6pkt.), Alan Ratajewski (4pkt.), Aleksander Augustyn (4pkt.), Oskar Fliski (2pkt.), Andrzej Gogoła (2pkt.), Wojciech Czajkowski (2pkt.), Jakub Grubasz, Maksymilian Leniec.