ENEA Basket Piła wygrywa II etap rozgrywek ligowych o mc (7-12)!!

Dodano: 12 czerwca 2017 11:46 przez

Koniec sezonu ligowego młodziczek młodszych i zwycięstwo we własnej hali na pożegnanie z kibicami.

19145763_1366046913442753_4540638623659230140_n

Dwoma zwycięstwami na własnym parkiecie zakończyły rozgrywki Wielkopolskiej Ligi Młodziczek Młodszych sezonu 2016/2017 koszykarki Enea Basket Piła. II fazę rozgrywek o miejsca 7-12 pilanki zakończyły z bilansem 8-2 i zajęły pierwsze miejsce dzięki lepszemu bilansowi małych punktów.

W środę 7 czerwca o godz. 16.30 w hali sportowej ZS Staszica przy ul. Bydgoskiej 80 pilskie koszykarki stoczyły bój z drużyną MKS Tęcza Leszno. Od samego początku mecz był pod dyktando gospodyń. Kolejno kwarty kończyły się wynikami 12-6, 18-6, 21-6. Dobre zawody rozegrała wracająca po dłuższej przerwie Wiktoria Zbonik (zdobywczyni 14 pkt). Pod koszami rządziła Klaudia Kobiałko, która ponownie blokowała rzut za rzutem rywalek (około 10 bloków). Dobrym znakiem w tym meczu jest powolny powrót do formy rzutowej Dominiki Rutkowskiej (9 pkt). Ostatnia odsłona meczu niestety zdecydowanie dla rywalek (4-19). Pilanki nie miały pomysłu na grę, oddały pole walki przyjezdnym. Mecz zakończył się zwycięstwem Enea Basket Piła 55-37.

Punkty dla Basketu zdobywały:

Wiktoria Zbonik 14, Dominika Rutkowska 9, Zuza Gniot 8, Alicja Bąbińska 7, Klaudia Kobiałko 4, Klaudia Nielipowicz 4, Weronika Nadskakuła 4, Michelle Chura Quispe 3, Natalia Szarejko 2, bez pkt Natalia Piątek

19059243_1366043696776408_4623958346888893568_n

„Cieszy mnie super postawa dziewczyn w 3 kwartach gdzie punkty zdobywa prawie każda z nich, ale niestety mecz trwa 40 min, a nie 30. Nie możemy sobie pozwolić na tak łatwe roztrwanianie ciężko wypracowanej przewagi. Z wyniku 51-18 po 3 kwarcie na koniec meczu zrobiło się zaledwie 55-37. Oczywiście zwycięzców się nie ocenia ale trzeba nad tą 4 kwartą popracować. Być może niektóre dziewczyny były już myślami na czwartkowym wyjeździe na Mistrzostwa Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym do Olecka i stąd to małe rozprężenie.” – T. Pochylski

18952919_1366037920110319_1630710834534270844_n

W niedzielę 11 czerwca podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego rozegrały ostatni mecz ligowy długiego sezonu 2016/2017. Mecz miał podobny przebieg jak środowe starcie. Trzy kwarty gra w ataku i w obronie układa się pilankom. Zwyciężamy kolejno 13-10, 20-9, 14-8. Po 3 kwartach prowadzimy 20 pkt (47-27). Niestety w ostatniej odsłonie meczu przyjezdne włączają drugi bieg i zdecydowanie poprawiają wynik końcowy meczu. Mecz obfitował w sporą ilość przewinień. W naszym zespole za 5 fauli zeszły z boiska Klaudia Kobiałko i kapitan zespołu Alicja Bąbińska. Było to naprawdę twarde granie. Do formy strzeleckiej powraca Dominika „Doma” Rutkowska, która zdominowała grę pod koszem pod względem zbiórek jak i punktów (12 oczek).

19059601_1366043623443082_5623164436344824840_n 19059872_1366042786776499_6274606639442215999_n

Punkty dla Enea Basket Piła zdobywały:

Dominika Rutkowska 12, Alicja Bąbińska 8, Weronika Nadskakuła 8, Michelle Chura Quispe 6, Natalia Szarejko 6, Natalia Piątek 6, Klaudia Kobiałko 5, Liliana Babińska 2, Julia Kowalska 2, bez pkt: Klaudia Nielipowicz, Zuzanna Gniot, Wiktoria Zbonik

„Wygraliśmy mecz z przewagą 13 oczek. Wszystko dobrze się układało przez 30 min. Niestety ostatnie 10 min zdecydowanie dziewczyny „siadły” podobnie jak w ostatnim meczu z Lesznem. Ale dzisiaj nie mam im tego za złe bo część z nich dopiero co wróciła z Mistrzostw Polski w Czwórboju LA. W 3 dni przejechały prawie 1000 km startowały w ciężkich zawodach sportowych, a dzisiaj musiały wstać i z bólem zmęczonych nóg przyjść na halę i zagrać ciężkie zawody. Udało się i to jest najważniejsze” – T. Pochylski

18952994_1366040363443408_8054248073307170898_n

„Dziękuję dziewczynom za cały długi sezon 2016/2017. Dziękuję za zaangażowanie, wolę walki w każdym meczu, poświęcenie, wylany pot na treningach, a przede wszystkim za to, że stworzyły zgraną ekipę. Dzięki tak znakomitej grze i to już w pierwszym sezonie nasze koszykarki zajęły 7 miejsce na 18 drużyn w Wojewódzkiej Lidze Młodziczek Młodszych. Zabrakło jednego zwycięstwa w pierwszej fazie rozgrywek (gdzie tak naprawdę dziewczyny zbierały doświadczenie) i byśmy walczyli o podium w grupie 1-6. Nie wszystko da się osiągnąć od razu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i zarówno ja jak i pewnie wszystkie koszykarki mamy nadzieję, że w nowym sezonie poprawimy wynik. Tak więc teraz wakacje, a później już tylko ciężki trening i praca, a zaczniemy hard working już na letnim obozie Basketu w Czaplinku…” – T. Pochylski